Ugyanakkor nem szabad amellett sem elmennünk, hogy a 21. századi férfiak egy része már nem csak vadász, saját magát tette prédává; jó példa erre a metroszexuális, lumberszexuális, vagy épp spornószexuális férfitípus. Így a mai modern társadalmakban már két csábító és két hódító van, ami kifejezetten nagy zűrzavart tud kelteni a párkeresés terén.
12 párkapcsolati krízis, amik a szakítás, megcsalás jelei lehetnek
Egy jól működő párkapcsolat igen komplex elemekből tevődik össze. Folyamatos odafigyelést, frissítést igényel. Értelemszerűen mind különbözően működünk egy szerelmi kapcsolatban, de vannak olyan egyetemes jelek, amik bizony a szakítás szelét hozzák magukkal. Az alábbi listából, ha csak egy-két pont illik rá a jelenlegi párkapcsolatodra, akkor még megmenthető, de ha már a felénél felsóhajtasz, akkor bizony ideje továbblépned!Manapság számtalan dolgot képesek a nők – és a férfiak is megtenni – azért, hogy önmaguk és a potenciális jelöltek szemében izgatóvá váljanak – plasztikai műtétek, műszempilla, sminktetoválás, gyantázás... stb. Ám régebben ezeknél talán egy fokkal furcsább dolgokat is megtettek a nők, mivel teljesen más volt a „szépség" fogalma.
Régi korok ideáljai
A titokzatos Ainu emberek, a japán szigeteken és részben Oroszországban éltek. Úgy gondolták, hogy ezzel egyrészt kívánatosabbak lesznek a leendő férjük szemében, másrészt pedig haláluk után segíti őket a béke megtalálásában. A tetoválás megszerzésének folyamata több szakaszból állt, és a lányok 7. életévétől kezdődött.
A mesterségesen megnyújtott fejek több időszakban, egymáshoz nem kötődő – például olasz, maja és egyes afrikai - népek közt is népszerűek voltak. A koponya alakjának megváltoztatásához a szülőknek össze kellett kötniük a baba fejét egy szalaggal, vagy egy speciális ágyba kellett tenniük.
Az japán szokás, az ohaguro - azaz a fogak feketére festése egészen a 19. század végéig volt népszerű. Jellemzően a férjezett nők éltek a fogfestéssel. Nem csupán dekoratív megjelenést kölcsönzött, a fogakat is védte a szuvasodástól, valamint vassal látta el a szervezetet. A színezék sötétbarna vas-acetát-oldatból és valamilyen növényi csersavból állt.
A középkori Európában, volt egy időszak, amikor nem örvendett túl nagy népszerűségnek az arcon lévő szőrzet. Sok arisztokrata, gazdag nő szabadult meg a szemöldökétől, sőt, még a szempillájától is, az akkori divat kedvéért.
Kínában a gazdagságot és a termékenységet szimbolizálta az, ha valakinek átlagon felüli méretű volt a körme. Nem csupán nők, férfiak is növesztették, nem ritkán karom formájúra. Ma is megjelenítik ezt a „divatot", például a különböző hagyományőrző előadásokon, az előadók ujj-ékszereket viselnek.
A maorik tetoválás-imádata közismert. A nők rendszerint az állukat, nyakukat és ajkukat fedték különböző mintákkal. Ez a mai modern tetoválógépekkel sem lenne kellemes érzés, de ők egyfajta karcoló tűvel „rajzoltak", ami valljuk be, igen komoly önfegyelmet kívánt.
Az orr-piercing napjainkban igen népszerű, ám Indiában nagy jelentőséggel bír. Rendszerint a fiatal lányoknak, esküvőjük előtt lyukasztják át az orrukat. Gyakori, hogy lánccal összekötik a fejdíszükkel, vagy fülbevalójukkal.
A hihetetlenül hosszú hajú nők, a kínai Huangluo faluban élnek. A régi időkben még élt az a szokás, hogy ha egy férfi meglátta egy nő kibontott haját, feleségül kellett vennie.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.