Lássuk hát a nem is annyira rossz Disney-gonoszokat!
Lássuk be, hogy a mese elején Kuzcó meglehetősen pocsék – önző, szinte zsarnokoskodó – uralkodó. Nem arról van tehát szó, hogy egy jószívű királyt szeretne drasztikus módon leváltani az egoista és igen becsvágyó tanácsnoka. Yzma joggal érezheti úgy, hogy ő jobban csinálná, hogy ő megfelelőbb lenne erre a pozícióra. Ami, látva a céljához vezető út megválasztását és az alattvalókhoz való hozzáállását, nem biztos, hogy így lenne, de tedd fel magadnak a kérdést: valóban rosszabb Inka-uralkodó lett volna Yzma a változás előtti Kuzcónál?
Igen, mind tudjuk, hogy Gaston a nagybetűs s*ggfej, aki nem csupán brutálisan egoista, de még tájékozatlan is, amiket kellően megtámogat a készségeiből és adottságaiból fakadó nagy adag népszerűség is. Bár valóban ő a falu bikája, neki mégis az elérhetetlen vadra fáj a foga, aki nem más, mint az érzékeny és tájékozott Belle. Az, hogy célját miként próbálja elérni, még csupán taszító lehet a gondolkodó nők számára, ám a Szörnnyel szembeni viselkedése, lázítása már a legtöbbünknél kiverte anno azt a bizonyos biztosítékot. De nézzük kicsit az ő oldaláról a dolgot: nem ismeri a Szörnyet, csak egy furcsa vadállatot lát, akit beszűkült látásmódjával azonnal betesz a veszélyes skatulyába. Összegyűjti az embereket, és az életét kockáztatva próbálja megölni a Szörnyet. Nem teljesen korrekt a küzdelem során, de a történelemben is sok ilyen „hőst" láttunk már, és nyilván hajtja a féltékenység, de ki ne cselekedett volna már ennek hatására meggondolatlanul?
Kedvenc Disney és Grimm meséink eredetije igazából horror a javából (18+)
Meg fogsz lepődni, hogy több esetben az élet adta döbbenetes, de igaz történetek szolgáltak egy-egy kedves mese alapjául. Lépj be egy olyan világba, ahonnan gyerekkorodban biztosan sikítva menekültél volna. Korábban már sorra vettünk öt népszerű mesét, most hoztunk még hármat a horrortörténetek sorából. Olvasd tovább!
Őszintén, ki ne elégelné meg a föld alatti, halottakkal teli munkahelyét, miközben a hozzá hasonló istenek a felhők közt – látszólag – egész nap csak héderelnek? Hadész úgy érzi, igazságtalanság történt vele, szeretne feljebb jutni a ranglétrán, és más lehetőséget nem lát, csak hogy a titánok segítségével letaszítsa Zeuszt a trónjáról, és ő üljön a helyére. Az alvilág istenétől pedig nem igazán vehetjük zokon az olykor igen illetlen, bicskanyitogató eszközök bevetését. Amin ennek kapcsán érdekes elgondolkodni: a történelem során számtalan latorral, trónbitorlóval találkozhattunk már, jó-rossz mivoltukat pedig csupán az döntötte el, hogy sikerrel jártak-e.
Bár a tengeri boszorkány nem épp mindkét fél számára előnyös szerződéseket köt, mégis megadja a lehetőséget arra, hogy az aktuális ügyfele nemet mondjon. Erre Arielnek is megvolt a lehetősége, tudta, mit vállal. Az, hogy Ursula a hangját a hableány „küldetésének" meghiúsítására használja fel, csupán a hosszabb távú bosszú hadjáratának egyik pillére – Triton királyra haragszik annyira, hogy a trónjára fáj a foga. Ursula egy csalódott, kitaszított és emiatt megkeseredett nő - múltjába bővebben nem látunk bele -, az efféle hatások pedig eltorzíthatták a személyiségét.
A királynő nem más, mint egy szimbólum, egy metafora. A férfiak uralta korban, ahol a nők csak a szépségükkel és termékenységükkel voltak képesek némi irányításhoz jutni, bizony az öregedő feleségeknek volt mitől tartaniuk. Elég csak VIII. Henrikre gondolnunk. Természetesen az eszköztára nem épp szimpatikus, de a motivációja mégis érthető.
Megleplek, ha azt mondom, hogy ő az egyik legpéldásabb anya? Özvegyként tudja, hogy nem fogja tudni eltartani két gyermekét, ezért feleségül megy egy módosabb férfihoz, aki korán meghal. Ezután egy célja lesz, saját lányait támogatni – a nevelési elvekről nem érdemes szót ejteni, hiszen ennek mikéntje koronként és társadalmi helyzettől függően változik. Amikor felmerül annak a lehetősége, hogy a király fiához adhatja egyik lányát, természetesen próbálja a konkurenciát háttérbe szorítani. Persze nem helyes, ahogy az árva Hamupipőkével bánik, de abban a korban, amiben vélhetően ez a mese játszódik, szerinted jobban bántak a cselédekkel?
Te is mérges lennél, ha egy nagy eseményre nem kapnál meghívót, miközben a körülötted lévők igen. Persze, talán kissé túlzó reakciót mutatott Demóna, de a varázslat világában lehetséges, hogy te sem csupán a kanapén gubbasztanál vagy a közösségi médiában puffognál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.