Hegyesi Melinda, a BRFK szóvivője úgy fogalmazott: felvették a lépést a változó világgal és a változó kommunikációval, ezért készítették el a videobejátszásokat is tartalmazó prezentációt, amelyet szeptembertől juttattak el fővárosi iskolák szülői értekezleteire. Ehhez a Klebelsberg Központon keresztül felvették a kapcsolatot a tankerületi igazgatókkal, és így jutott el az oktatási intézményekbe 49 munkatársuk, akik összesen 200 szülői értekezleten vettek részt.
A program három pillérű: a szülők után a pedagógusoknak és a gyerekeknek is készítenek prezentációkat, amelyeket várhatóan jövőre fognak bemutatni.
A szülőknek készített verzióról Zacher Gábor elmondta: olyanokat kellett megszólítaniuk, akiknek az életében a kábítószer soha semmilyen szerepet nem játszott. Egy átlagos szülő a kábítószerrel kapcsolatos információi jelentős részét a sajtóból szerzi - tette hozzá. Úgy vélte, hatalmas kommunikációs szakadék van a szülők és a gyerekek közt, ugyanakkor fontos, hogy arról a világról kell beszélni a gyerekekkel, amiben ők élnek, és amelynek igenis részei a kábítószerek.
Magyarország házfalára a "Tiszta udvar, rendes ház" mintájára sosem fog kikerülni a "kábítószermentes övezet" felirat, ezért azt kell megcélozni, hogy egyre több fiatal legyen, aki mer jó döntést hozni, ha kábítószerrel kínálják - mondta. Szerinte ezt nem elrettentéssel, börtönnel, fenyegetéssel kell elérni, hanem úgy, hogy tisztában legyenek a veszéllyel, legyen értékrendjük, keretrendszerük, jövőképük - mondta. Rámutatott: a jó döntést nem délelőtt, az iskolában kell meghozni, hanem szombaton hajnali fél kettőkor, amikor buliban van, s ahol sem a szülő, sem a pedagógus nem áll mellette.
Szabó Győző egyedülállónak nevezte a programot az újfajta kommunikációs forma miatt. Elmondta: találkozott olyan anyukával, aki látta már a szülőknek szóló prezentációt, és sokkolónak, de szükségesnek ítélte.
A sajtótájékoztatón jeleneteket mutattak be a mintegy félórás prezentációból; a többi közt sokkoló képeket láthatnak a szülők például arról, hogyan változtatja meg egy fiatal külsejét a drog már fél év szerhasználat után. Egy másik jelenetben Zacher Gábor arról beszél, hogy átlagosan mindössze 7 percet beszélget egy szülő egy nap a gyerekével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.