Két feleségével és négy gyermekével is végzett az évszázad bűnözője

Forrás: alchetron.com -
bűnöző gyilkosság Hasfelmetsző Jack magazin
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az "évszázad bűnözőjének" hívják azt a férfit, aki két felesége és négy gyermeke életét kegyetlenül kioltotta, mielőtt felakasztották volna Ausztráliában.

A legújabb kutatások szerint Frederick Deeming lehetett Hasfelmetsző Jack, aki a történelem egyik leghírhedtebb sorozatgyilkosa. A szakemberek elkezdték vizsgálni Deeming rendkívüli életét és az általa elkövetett bűntényeket. Deeming évtizedeket töltött azzal, hogy ártatlan és hiszékeny embereket zsákmányolt ki, nem beszélve a gyilkosságokról, mielőtt az ausztrál hatóságok felakasztották volna 1892 májusában.

A Melbourne-ben zajlott gyilkossági tárgyaláson Deeming azt állította, hogy halott anyja szelleme rendszeresen felébresztette álmából, és arra buzdította őt, hogy ölje meg a szeretett nőket.

Ekkor már erős volt a gyanú, hogy Deeming állt a Hasfelmetsző Jackel kapcsolatos gyilkosságok mögött, amelyek során legalább öt nőt meggyilkoltak és holttestüket feldarabolták a londoni Whitechapel negyedben 1888 őszén.

Frederick Bailey Deeming Forrás: alchetron.com

De ki is volt valójában Frederick Deeming, akit a világ egyik legnagyobb gyilkossági rejtélyének gyanúsítottjaként tartanak számon?

Deeming apja, Thomas rendszeresen verte fiát, Fredericket, aki a negyedik fiú volt a sorban. Frederick szeretett édesanyja halála után a tengerre menekült,elkerülve ezzel apja rendszeressé vált ütlegeit.

1881-ben feleségül vett egy walesi nőt, Marie Jamest, és a pár hamarosan Ausztráliába utazott, ahol Frederick vízvezeték-, és gázszerelőként talált munkát. 1882 -ben hat hetet töltött börtönben lopás miatt, és néhány évvel később ismét ott találta magát, ezúttal azonban csalás volt az ok. Ekkor Marie terhes volt a pár negyedik gyermekével, és egy boldogtalan házasság csapdájába esett. Férje nagy nőcsábász hírében állt, aki több pincérnővel is viszonyt folytatott Sydney környékén, elárasztva őket azokkal a drága ékszerekkel, amelyeket ő maga lopott el.

Deeming első felesége és gyermekei, miután megérkeztek az angliai Rainhillbe, beköltöztek egy bérelt otthonba. Deeming a helyi szálloda egyik szobájába költözött. A helyieknek azt mondták, hogy a látogatók a nővére és annak gyermekei, és csak rövid ideig tartózkodtak ott. Deeming napokon belül mindegyiket megölte, és a villa konyhájának padlója alá temette őket. Hét hónapba telt, amíg a holttestüket megtalálták, de addigra Deeming őrizetben volt.

Deeming lehetett a hírhedt Hasfelmetsző Jack Forrás: Wikipedia/Imaging Studio/ State Library of Victoria Collections

Nem sokkal első felesége halála után feleségül vette Emily Mathert, akivel Ausztráliába költöztek. Bérelt egy házat a melbourne-i Windsor külvárosban, majd 1891. karácsony estéjén végzett második feleségével is: elvágta a torkát, és eltemette a kandalló alatt.

Deeming tárgyalása óriási tömegeket vonzott, és csak a belépővel rendelkezők vehettek részt rajta. Miután halálra ítélték, az ügyvédje nem tudta meggyőzni az esküdtszéket, hogy ügyfele őrült. Alig néhány nappal a kivégzése előtt Deeming két látogatót fogadott a halálraítéltek cellájában, Sidneyt (aki a The New York Times tudósítója volt), és feleségét, Marion Dickinsont.

Az amerikai házaspár azt hitte, hogy Deeming Hasfelmetsző Jack, és meggyőzték őt: hagyja, hogy gipszformát készítsenek a jobb kezéről, azt remélve, hogy a tenyerében lévő vonalak elárulják a nagy titkot.

Jóval azután, hogy Deeminget kivégezték, a Dickinson családot továbbra is kísértette az eset. Sidney azt állította, hogy Deeming szelleme rendszeresen meglátogatta őket melbourne-i otthonukban.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.