A határok gyakran tükröt tartanak, és sokat elmondanak az országok kapcsolatairól. A baráti nemzetek, különösen az Európai Unió schengeni övezetének határai szinte egyáltalán nem léteznek a maguk fizikai valójukban, és csak egy vonalat vagy útjelzést tartalmaznak. Az egyéb határokat természetes folyók, őrök vagy demilitarizált zónák határolják.
Egészen különleges helyzetek jöttek létre a történelem során a különböző országok között. Furcsa, vicces és csodaszép, természetes országhatárokat is mutatunk a nagyvilágból. Kezdjük rögtön Európával.
Hollandia – Belgium
Jól a lábunk elé kell nézni, ha a holland Baarle-Nassauban járunk, ugyanis valóban csupán egyetlen lépés választ el a belga Baarle-Hertogtól. A két város gyakorlatilag ikerváros, ám egy középkorban megkötött adásvételi szerződés miatt a két ország között húzódó határokat bonyolultan jelölték ki. Olyannyira, hogy van, ahol a határ utcát, sőt lakóházat bont két részre. A holland részen található Den Engel kávézóban ha egy kicsit jobban kitoljuk a széket, könnyen előfordulhat, hogy már Belgiumban szürcsöljük a kávénkat.
Németország – Svájc
Ha nem lennénk résen, akkor kirándulás közben észre sem vennénk azt a táblát, ami Bázel közelében található. Nem is olyan bonyolult Svájcból átsétálni Németországba, de Franciaországba sem, miután a svájci város épp e három ország találkozásánál található.
Liechtenstein – Svájc
Csak a Rajna választja el egymástól a Svájc és Ausztria közé beékelődő Liechtensteint Svájctól, a két ország határa pedig a folyó kellős közepén található. Hogy mégis hogyan lehetünk észrevétlenül itt is és ott is? A folyón van egy átívelő tábla, amely könnyen elárulja, hogy éppen melyik országban vagyunk.
A Hotel Arbez vagy a Hotel Arbez Franco-Suisse a La Cure nevű pici településen található, a svájci és francia határon. Az érdekessége, hogy több szobáját átszeli a határvonal. A II. világháború idején a német megszállás alatt a németek a hotel francia részére beléphettek, a svájci viszont tabu volt, és mivel az emeletre vezető lépcső francia területen kezdődött, és svájcin ért véget, így az emeleten kereshettek búvóhelyet a francia ellenállás tagjai.
Kenya – Tanzánia
Nem nehéz célt téveszteni az afriakai Masai Mara Nemzeti Rezervátumban, ahol csak egy lépés Kenyából Tanzánia. De csak akkor láthatjuk meg, hogy a Serengeti Nemzeti Parkkal egybefüggő területet alkotó parkban épp egy másik ország földjét tapossuk, ha igazán szemfülesek vagyunk.
Zambia – Zimbabwe
Zambiát Zimbabwetől a Viktória-vízesés választja el egymástól, amely 1934 óta védelem alatt áll. A vízesés szélessége a Zambézi folyó februári és márciusi tetőzésekor elérheti akár a két kilométert is. Ilyenkor a világ legnagyobb vízfüggönye jön létre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.