A Közös Hang a Danubia Zenekar és a Máltai Szimfónia közös programja a felzárkózó településeken élő, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat zenei esélyteremtő programjában tanuló gyerekek művészi integrációjáért. A program során a zenekar tagjai személyes kapcsolatot alakítanak ki a Máltai Szimfóniában hangszeren tanuló gyerekekkel és tanáraikkal, a rendszeres találkozások során közös művészi célokat álmodnak meg, majd a közös próbákat követően együtt lépnek fel.
A Máltai Szimfóniával közös program során a Danubia Zenekar tagjai az elmúlt két évben rendszeresen látogatták a Tarnazsadányban, Tarnabodon és Erken hangszeren tanuló gyerekeket, ahol együtt zenéltek, előkészítve a fellépéseket, ahol a gyerekek és a zenekar tagjai kimondottan ezekre az alkalmakra készült műveket mutattak be.
Idén novemberben és decemberben a Máltai Szimfónia további helyszíneire, Baktakékre, Érténybe, Nyírkátára és Budapest környéki településekre is ellátogat a Közös Hang program. A találkozások célja további gyerekek és régiók megszólítása, bevonása a programba, illetve motiválásuk a későbbi közös nagykoncerteken való részvételre, valamint az eddigi együttműködés során bevont gyerekek és tanáraik támogatása.
A Máltai Szimfónia művészeti vezetője, Báder Ernő ötlete volt, hogy a hónapok óta tartó közös munkát ne csak koncerteken, hanem egy közös dalban is megmutassák az ifjú zenészpalánták és mestereik. Így született meg a Csendes éj most bemutatott feldolgozása, melyben hazánk kiemelkedő énekesei, Lakatos Mónika, Nótár Mary és Takács Nikolas éneklik a vezérszólamot.
Az idei év mindenkinek hozott nehézségeket, azonban a zene ereje sokat segít.
Nagy öröm volt átélni, hogy mindhárom énekes első szóra igent mondott a felkérésre, hiszen már ők is ismerték a Máltai Szimfóniát és a közös zenei integrációs programunkat, és öröm volt azt is látni, hogy mindenkinek, aki bármilyen módon részese és közreműködője volt a Csendes éj felvételének, mekkora erőt és lendületet adott a közös munka a program folytatásához" – mondta el a karácsonyi dal megjelenése kapcsán Hámori Máté, a Danubia Zenekar művészeti vezetője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.