A jólfésültségnek története van - Ismerd meg Erzsébet királyné hajkoronájának titkait!

Forrás: Fortepan/Szabó Gábor -
tárlatvezetés hajszépségverseny Tárnoky Fodrásziskola fodrászat kiállítás
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Fodrászkiállítással, frizurabemutatóval- és készítéssel, valamint épülettörténeti tárlatvezetésekkel, sétákkal és előadásokkal várja a látogatókat június 24-én, a múzeumok éjszakáján a Kiscelli Múzeum.

A néhány nap múlva nyíló A jólfésültség története - Fodrászipari forradalom Budapesten című kiállításhoz kapcsolódva többek között részt lehet majd venni tematikus tárlatvezetéseken, fodrász- és borbélybemutatón, de még hajszépségversenyen is - áll az intézmény MTI-hez eljuttatott közleményében.

Kora délutántól már

a kiállításban szereplő hírességek frizurái közül a legszebbeket el lehet készíteni szitanyomással pólóra, vagy vászontáskára,

be lehet nevezni otthon készített különleges fonatokkal a helyszíni hajszépségversenyre, a Tárnoky Fodrásziskola hallgatói a legkülönfélébb fonásmódszereket mutatják majd be a helyszínen, a Vénusz hullámaitól Erzsébet királyné hajkoronájáig című tárlaton pedig az évszázadok legjellemzőbb frizuráit ismerhetik meg a látogatók.

A jólfésültség története Forrás: Fortepan/Szabó Gábor

A Képfaragó műhelyben a fodrásztörténeti kiállítás fotóit újrahasznosítva hajat lehet majd varrni a képekre,

a fodrásznövendékek a helyszínen pedig szívesen készítenek frizurát a vállalkozó kedvűeknek. Az est folyamán a fodrászszakmáról kerekasztal beszélgetést is rendeznek Szabó Zsuzsanna történész, kurátor, Fátrai Krisztina, Hajas László, Péter Maya, Szécsényi István mesterfodrászok, Sommer Katalin színházi és filmes fodrász, parókakészítő, valamint Marosi József gyűjtő részvételével.

A Kriptától a toronyszobáig című programon a kiscelli kolostor történetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők, akik a kolostor egyébként zárva tartó kriptáját is megtekinthetik.


Be lehet majd járni vezetett sétán a kastélykertet is, lehet 3D képeslapot készíteni az egyik műhelyfoglalkozáson, a Ki a raktárból! kiállítássorozat keretében pedig a Fővárosi Képtár 19. századi anyagaiból olyan női alkotók, mint Undi Mariska, Gross-Bettelheim Jolán, vagy Gráber Margit 1900 és 1950 között készült műveit tekinthetik meg a látogatók.

Este sor kerül a Leopold Bloom Képzőművészeti Díj átadására is. Az elismerést tizenkét évvel ezelőtt adta át először az alapító házaspár, Mary Mc Laughlin és John Ward. A díj, és a mögötte álló Leopold Bloom Művészeti Alapítvány az ír gyűjtőpár törekvéseinek megfelelően a magyar képzőművészek karrierjét igyekszik támogatni, és lehetőséget biztosítani számukra, hogy a nemzetközi művészeti közegbe léphessenek.

A zenei programok között este a Nuage Project és a Wave of Sound koncertjére várják a közönséget.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.