"A villámárvíz az, amikor annyi víz esik le hirtelen, hogy a talaj nem tudja felszívni, a csatornahálózat nem tudja elvezetni: akkor a sík terepen gyakorlatilag átmenetileg kis tavak alakulnak ki, a dombos területen pedig villámárvizek alakulnak ki, amelyek elsodornak mindent. Nem lehet ezekre igazán felkészülni, nem lehet ezeket előre jelezni, nagyon gyorsan jönnek, és amilyen gyosan jönnek - 1-2 órán át tartanak - el is múlnak" - magyarázta el, mi történt a múlt héten az országban több helyen Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelemi Főigazgatóság szóvivője a Reggeliben.
Mukics Dániel azt javasolja, figyeljük a meteorológiai riasztásokat, és ha olyan területen élünk, melyre kiadták, akkor a pincét, alagsort, garázst pakoljuk ki, a veszélyes anyagokat és mindent, amiben kárt okozhat a víz, vigyük felsőbb szintre. Ilyenkor soha ne tartózkodjuk a pincében, mert a betóduló víztől nem fogjuk tudni kinyitni az ajtót, így kimenekülni se tudunk majd a helyiségből. A szóvivő arra is felhívta a figyelmet, hogy már egy bokáig érő vízfolyam is le tudja dönteni az embert a lábáról, ezért ne tartózkodjunk kint, menjünk be egy épületbe, menjünk fel az emeletre.
Ha pedig olyan magasan áll a víz az épületben, hogy már nem tudunk bent tartózkodni, azonnal hívjuk a 112-es segélyhívót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.