Ez történik az agyaddal, ha reggel az első dolgod a közösségi média használata
![](https://cdn.life.hu/2023/12/TxzPrWR4Dyb5PhtCiBxcg_geyHTQNLVYl_dZ0ojpk88/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2JmMmQwNTY3MDhhMzQwYWRiN2NhMWVkOGMwYzYzZmE1.jpg)
Lehet, hogy élvezetes a kora reggeli görgetés és olvasgatás, nem véletlen, hogy reggelente sokan nyúlnak automatikusan a telefonjukért, és kezdik a napjukat a közösségi oldalakon. Egy idegtudós szerint azonban egyáltalán nem tesz jót az agyunknak, ha ezt a rutint követjük.
Emily McDonald, aki évek óta tanulmányozza az agyat, és jelenleg az idegtudományi doktori cím megszerzésén dolgozik, egy TikTok-videóban osztotta meg, mi is történik a fejünkben a közösségi oldalak hatására. Kezdetnek megosztott egy praktikus útmutatót az agyhullámok különböző típusairól: delta, théta, alfa, béta és gamma.
"Az első dolog, amit tudnunk kell, hogy amikor reggel felébredünk, az agyhullámaink átmennek a delta, théta, alfa, majd a béta állapotba, vagyis egyre éberebbek és éberebbek leszünk" - mondta Emily.
A tudomány szerint az agy fokozatosan ébred fel, átmegy minden állapoton, mielőtt eljutna a bétáig - de ha egyből elkezdjük görgetni a közösségi oldalakkat, azzal átugorjuk ezeket a szakaszokat - írja a Metro.
"Ha reggel az első dolgod, hogy megnézed a telefonodat, akkor az agyad egyenesen a béta állapotba lép, ez azt eredményezi, hogy a nap hátralévő részében még több stressz fogja érni" - mondja Emily. A dopaminszintet is növeli a közösségi média, ezért fogunk a nap folyamán újra és újra vágyni arra, hogy megnézzük.
@emonthebrain Replying to @user9955830579983 Neuroscience-backed Morning routine ☀️ #morningroutine #wellness #selfcare #mentalhealth #neuroscience #positivemindset ♬ original sound - emily | neuroscientist
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.