Az Észak-Cipruson található Famagusta városának Varosha nevű negyede egykor a turisták egyik közkedvelt helye volt. A település tengerpartján nagy szállodaépületeket hoztak létre, így minden adott volt ahhoz, hogy az ide látogatók kényelmének megfeleljen. Egy ideje azonban mindez már a múlté. 1974 augusztusában a török hadsereg elfoglalta Varoshát, amely csakhamar tiltott területté vált, az ott élőket pedig evakuálták. Az egykor nagy népszerűségnek örvendő üdülőhely máig a világ egyik leghíresebb szellemvárosa. A valaha itt működő 45 hotel ma már teljesen üres, hiszen jó ideje nem látogathatja senki a Földközi tenger partjánál fekvő szállodákat.
A kambodzsai Phnom Bokor hegyen lévő Bokor Hill Station igazi szellemváros. 1081 méteres magasságban található a Preah Monivong Nemzeti Park, ahonnan meseszép kilátás nyílik a környékre. A Bokor Hill Station 1921 és 1924 között gyarmati uralom alatt állt. A város 9 hónap alatt épült fel, az építés során 900 építőmunkás halt meg. Miután elkészült, főként francia tisztek és családjuk pihent a településen, aminek központjában a Bokor Palace Hotel volt, ahol két évtizedig megszállhattak a vendégek, majd ezt követően berobbant a vietnami háború, ami miatt Kambodzsa igencsak instabil helyszínné vált. Ezt követően a franciák menekülőre fogták, a város pedig hanyatlani kezdett, és a 90-es évekre lakhatatlan lett. A helybeliek elkerülik a települést, mert félnek az építőmunkások szellemeitől, akik szerintük az épület falai közt kísértenek.
A Fülöp-szigeteken található szálloda, a Diplomat Hotel méltán viselhetné a legijesztőbb címet. A szállodában ugyanis régen katolikus szemináriumokat tartottak. A második világháborúban a japánok kegyetlenül elbántak a hotelben rekedt menekültekkel, majd pedig felrobbantották az épületet. 1947-ben újraépítették a Diplomat Hotelt, azonban a szálloda tulajdonosának halála után senki sem érdeklődött a hotel iránt, így az tulajdonos nélkül maradt. Úgy tartják, hogy a szállodában a megölt papok és apácák szelleme kísért, sikoltozik a falak között, ezért csak a turisták keresik fel előszeretettel a romos hotelt.
Nem kell messzire mennünk, hogy elhagyatott, poros szállodákra leljünk, ugyanis a Horvátországban található Dubrovniktól hét kilométerre fekvő üdülővárosban, Kupari-ban 1920-ban épült szállodákat találunk. Több hotelről van szó, amelyekről csodás kilátás nyílik a tengerre. A változás akkor történt, amikor beütött a délszláv háború és tönkretette a terület virágzását. A harcoknak áldozatául esett a Grand Hotel is, aminek a falait mára ellepte a gaz, a vascsövek pedig berozsdásodtak. Az egykor patinás szálloda szépségét már csak a képeslapok adják vissza, mert a háború alatt megrongált, kifosztott épületeket nem állították helyre.
Talán mindenki emlékszik az 1986-os csernobili atomkatasztrófára, amelynek köszönhetően rengeteg közeli várost kiürítettek. A radioaktív sugárzások a növényzetre és a környező épületekre is hatással voltak. Pripyat városának egyik legimpozánsabb és legmagasabb épülete, a Polissya Hotel volt, ami azért épült, hogy szállást adjon az ide látogató üzletembereknek. Azonban mára sajnos csak lebomló műemlék lett belőle, és így a legsúlyosabb atomkatasztrófa egyik áldozatává vált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.