Sokan hajlamosak elveszni a pénzügyek útvesztőjében, ami gyakran vezet hibás döntésekhez. A pénzügyi tudatosság és megtakarítás művészete azonban könnyen elsajátítható. A következő 7 pénzügyi szabályt mindenkinek érdemes 25 éves koráig megtanulnia.
Legtöbben a hónap elején kifizetnek mindent, hogy aztán félretett pénzük a maradékból gyűljön. Ezt a logikát érdemes megfordítani: jóval több pénzt tudsz úgy megspórolni, ha előbb a megtakarításra szánt összeget különíted el. Először magadnak fizess és a maradékból élj!
Havi fizetésedet érdemes a régóta bevált 50/30/20 szabály szerit beosztanod, ami nem csak a pénz kezelésében segít, de még a költséghatékonyságot is növeli. Fizetésed...
Nem csak a fiatalok pénzköltési szokásaiban gyakori jelenség az impulzusvásárlás, amikor szükségtelen termékekre költünk. Az ilyen esetek kivédésére jön jól a 7/14-es szabály, melynek lényege az, hogy minden olyan vásárlással, amivel nem szükségleteket elégítenél ki, várj legalább 7, nagy összeg esetén 14 napot. Ha ennyi idő után is jó döntésnek tartod a vásárlást, csak akkor nyúlj pénztárcád után.
Spórolási tippek tömkelegével találkozhatunk, de arról már kevesebbet beszélnek, hogy mennyi a minimum összeg, amit el kell érni. Pénzügyi szakértők véleménye szerint nagyjából 6 havi fizetésnek megfelelő összeg az ideális vésztartalék.
Amikor fizetésemelést kap az ember, hajlamos költekezésbe kezdeni, ami hamar elinflálhatja az emelést. Amennyiben hosszú távon is jól akarsz járni, az emelés összegének legalább 50%-át érdemes megtakarításaidba forgatni.
A 72-es pénzügyi szabály régóta alkalmazott számítási metódusa a pénzintézeteknek, mellyel azt számolják ki, hogy a mennyi ideig tart, amíg megduplázódik egy befektetés. A számítás úgy történik, hogy, a 72-t elosztod a növekedés százalékával.
7 százalékos hozam esetén 72/7= 10,28, tehát adott befektetés 10,28 év alatt duplázódik meg.
Ahhoz, hogy vagyonunk gyarapodjon, forgatni kell a pénzt, amihez befektetések a legjobb eszközök. A pénzügyi rendszer mozgásaira azonban érzékenyek lehetnek egyes pénzügyi formulák, így, ha biztos anyagi lábakon szeretnél állni, több helyre fektesd a pénzed. Ez lehet értékpapír, részvény, a lényeg, hogy diverzifikáld a portfóliód.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.