Így akadályozhatod meg, hogy a lángoló szerelem szobatárskapcsolattá váljon

Szuper, ha úgy érzed, teljesen önmagad lehetsz egy kapcsolatban, azonban érdemes vigyázni, nehogy szobatársviszony legyen a szerelemből.
Mindannyian átéltük már: megismerünk valakit, egymásba szeretünk, összeköltözünk és úgy érezzük, megtaláltuk az igazit. Egy idő után pedig egyre kényelmesebben érezzük magunkat a másik társaságában: bátran fogselymezünk, ő nyitott ajtónál végzi a dolgát (igen, ilyenről is hallani), mi pedig menstruációs bugyit hordunk a piros napokon kívül is. Bár egyszerűnek tűnik, hogy nyugodtan lehetünk csúnyák otthon, az ilyen párkapcsolati szakaszok vége legtöbbször bizony a szakítás.
A szobatársi szakasz akkor történik, amikor a párok már nem látják különlegesnek a kapcsolatukat és kényelmes élettársi viszonyba kerülnek, akárcsak két barát, akik egy helyen laknak.
Általában jól kijönnek egymással, keveset vitáznak és mivel bőven van lehetőségük az egyéb kapcsolataik ápolására, így elégedettnek érzik magukat és nem veszik észre, hogy a romantika teljesen kiveszett a kapcsolatukból.
Ha ilyen helyzetbe kerültél, ne aggódj, még nincs minden veszve. Adunk pár tanácsot, amiket ha megfogadsz, újra visszahozhatod a varázslatot a közös hétköznapokba.
Ha felismerted a helyzetet, a legfontosabb, hogy beszélj róla. Lehet, hogy ez kényelmetlen, vagy egy kicsit kínos, de muszáj meglépni. Mondd el az érzéseidet és bátorítsd partneredet, hogy ő is így tegyen. Emlékeztessétek magatokat és egymást arra, hogy miért választottátok a másikat és próbáljatok együtt megoldást keresni a kialakult helyzetre: lehet ez akár egy közös, gondtalan nyaralás is, ahol felidézitek a kezdeti, szenvedélyes időszakot.
Először is, tedd le a telefont, ha együtt vagytok, mert telózás közben nem tudod megadni a másiknak járó 100% figyelmet.
Ha hosszú távú kapcsolatban élünk, gyakran egy idő után természetesnek vesszük a másikat, de vannak különböző módszerek, amivel újra fellobbanthatod a lángot. Szánj időt arra, hogy értékeld a párodat a mindennapok során is.
Ez nem azt jelenti, hogy fel kell hagynod minden más kapcsolaton kívüli tevékenységgel, de fontos, hogy jobban összpontosíts a partneredre és tegyél látható erőfeszítéseket annak érdekében, hogy dolgozzatok a kapcsolatotokon.
Rengeteget segíthet, ha együtt kiszabadultok egy kicsit a szürke hétköznapokból. Nem kell rögtön trópusi nyaralásra gondolni, egy közös hétvége a hegyekben, vagy egy kis városnézés is új színt vihet a kapcsolatotokba. Az idegen táj, a közösen megélt élethelyzetek összekovácsolnak és megerősítik a köztetek lévő köteléket.
Tudjuk, hogy milyen kellemes, amikor már meg sem kell beszélni, hogy mi a program, mert automatikusan rendelitek a pizzát és kapcsoljátok be a kedvenc sorozatotokat, de ez a kellemes meghittség olykor veszélyes lehet.
A kapcsolatokban a kiszámíthatóság bár biztonságosnak tűnhet, valójában könnyen unalmassá teszi azt.
Az emberek alapvetően izgalomra vágynak, ha pedig túl kevés van közted és partnered között, ott problémák merülhetnek fel. Éppen ezért hagyd a megszokott programokat, próbáld meglepni a párodat, akár a piknikkel a parkban, akár egy szabadulószobával: a lényeg a spontaneitás.
Furcsán hangozhat ez a tanács, hiszen éppen a kapcsolatod megmentésén dolgozunk, de hidd el, éppoly fontos a külön töltött idő is. Ha együtt ébredtek, együtt esztek, együtt intéztek ügyeket és együtt alszotok el, egy idő után már nem lesz semmi, amiről beszélgetni tudnátok.
Éppen ezért kellenek az egyéni élmények is, amik során feltöltődhetsz és amikről majd beszámolhattok egymásnak.
Arról nem is beszélve, hogy így újra megtapasztalhatjátok milyen az, amikor hiányzik a másik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.