Bár eddig csak állatokon elvégzett kísérletek alapján ennyire bizakodó az egészségügy, az amerikai cég által kifejlesztett eszköz dupla bomba lehet. A tervek szerint biztonságot nyújt majd a nem kívánt terhesség, valamint a fertőzések elleni harc területén egyaránt. A hüvelygyűrűt három havonta kell cserélni, vagyis felhelyezés után 90 napig aggódás nélkül bújhatnak össze a párok.
Vészterv szex után?
Az új, kombinált hatóanyagokat kibocsátó gumigyűrű piacra dobása egyre sürgetőbb igény az amerikai egészségügy számára. 2013 eleje óta recept nélkül juthatnak hozzá a kamaszok egy sürgősségi (aktus utáni) fogamzásgátlóhoz. Az amerikai gyógyszerészeti hatóság azért döntött így, mert a fejlett országok közül az Egyesült Államokban a lemagasabb a teherbeesett tizenéves lányok száma. Egy friss felmérés szerint a húsz év alatti amerikai lányok 31 százaléka esik minimum egyszer "véletlenül” teherbe. Az amerikai családtervezési szervezet, a Planned Parenthood Federation of America, talán éppen az elkeserítően magas szám miatt üdvözölte a receptmentes megoldást. Más szervezetek, például az American Life League viszont felelőtlenségnek minősítették a tabletták használatának széles körű alkalmazását. Szerintük a gyors és könnyen elérhető megoldás nem készteti felelős családtervezésre a fiatalokat. Ráadásul a sürgősségi tabletták nagyobb dózisban tartalmaznak hormont, mint a rendszeresen szedett antibébi tabletták. Felmérhetetlen az a hatás, amit a kontroll nélküli, gyakori alkalmazása okozhat a tinédzserek szervezetében. Vagyis a forradalmian új hüvelygyűrű valódi nagyágyú lehet végre a védekezésben, amelyben eddig más eszközök jelentettek segítséget. A Life.hu a következőkben ezeket gyűjtötte össze.
Szexi körkép a fogamzásgátlók piacán
Kondom-kaland
Az összes eddig ismert fogamzásgátló módszer közül egyedül az óvszer az, amely egyszerre véd a nem kívánt terhességtől valamint a fertőzésektől is. Egyértelműen jó választás volt eddig a gumi azoknak is, akik óvatosan közelítettek a tablettákhoz. Másoknál azonban az óvszer sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, mert szerintük megakadályozza a teljes ellazulást az erotikában. Érveik szerint lehetőséget ad a bakizásra is: a szenvedély kellős közepén nem mindig kerül fel időben a koton, máskor az aktus kellős közepén csúszik le, vagy derül ki később, hogy kár volt a felhajtásért, mert láthatatlan sérülés volt a gumin.
Rafinált krémek
A hüvelybe helyezett fogamzásgátló eszközök eddig is népszerűek voltak, bár némelyik felhelyezése túl körülményesnek bizonyult ahhoz, hogy igazán széles körben terjedjen el. Mindenesetre a kúp, a tabletta, a krém, a hab, a zselé, a szivacs, a film- és a hüvelytampon is eléggé ismert már ahhoz, hogy a hüvelyen belüli védekezés elfogadottá váljon.
Finoman hangolt hormonok
A mai fogamzásgátló tabletták hormontartalma elenyésző, és tartós szedése sem okozhat magzati károsodást (sem). Ugyanakkor a tabletta szedése rendszerességet, pontosságot és odafigyelést igényel, ami nem feltétlenül sajátja mindenkinek.
Szintén a hormonok szabályozott erejével hat a hüvelygyűrű, illetve az injekció. Előnyük, hogy nem kell naponta gondot fordítani rájuk, mint a tablettára. A hüvelygyűrűt havonta kell cserélni, az injekció pedig, akár az új eszköz, három hónapig fejti ki hatását. Hormonális eszköz a bőr alá beültetett hormonrudacska is.
Nemesfém védelem
Ismert fogamzásgátló eszköze a spirál is, amely nem más, mint egy T formájú kis speciális műanyag alapanyagú ezüst, arany, vagy egyéb fémbevonattal ellátott eszköz, mely megakadályozza a megtermékenyült petesejt beágyazódását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.