Seprűvénák, apró visszerek
Vigyázz velük, mert a komolyabb visszeres problémák előjelei. Az erek falának gyengesége miatt a vénákban pangani kezd a vér, ez teszi a bőrön át is láthatóvá a kékes ereket. A visszerek kialakulása tápanyaghiányra is utalhat: ha rendszeresen fogyasztasz E-vitaminban és magnéziumban gazdag élelmiszereket (például búzacsírát, növényi olajokat, napraforgó- vagy tökmagot), esetleg étrendkiegészítőket, visszafordíthatod a folyamatot. Tornáztasd a lábad, viselj kompressziós harisnyát, és ha súlyosbodik a probléma, fordulj orvoshoz.
Folyamatos késztetés a láb mozgatására
Az úgynevezett nyugtalan láb szindrómát a dopamin nevű agyi ingerületátvivő anyag alacsony szintje okozza, illetve súlyosbítja. Ha erre gyanakszol, kezdj rendszeresen sportolni, mivel a mozgás - sok más mellett - ezt a problémát is képes enyhíteni, vagy megszüntetni. Ha viszont nem változik a helyzet, irány a rendelő.
Fájdalom a térdkalácsban
A vitamin- és ásványianyag-hiány jele lehet, különösen az E-vitaminé. Az E-vitamint és szelént tartalmazó étrendkiegészítők segíthetnek a fájdalom mérséklésében. Ha viszont nem enyhül a kellemetlenség, menj orvoshoz.
Narancsbőr
A zsírlerakódások, illetve a szervezetben felhalmozódott mérgek jele: a laza kötőszöveten átnyomódó, megnagyobbodott zsírsejtek miatt alakul ki a jellegzetesen matracszerű felszín. A legjobban úgy tarthatod kordában ezt a szépséghibát, ha lecitinben gazdag ételek (például tojás, földimogyoró, karfiol vagy szója) fogyasztásával erősíted a sejtek falát, és rengeteg folyadékkal segíted a mérgek kiürülését. A bőrsejtek állapotát a sovány fehérje, például a pulykamell vagy a zsírszegény tej is javítja.
Négy módszerrel a narancsbőr ellen
A bikiniszezon valójában télen kezdődik - legalábbis a felkészülés rá mindenképp. Ha már mindent kipróbáltál, de még mindig nem találtad meg a tökéletes módszert, akkor ez a korábbi cikkünk segíthet neked.Száraz bőr a lábszárakon
Arra utalhat, hogy a vér megrekedt a vénáidban, így a tápanyagok nem jutnak el a bőrödig. Minél szárazabb a bőröd, annál nagyobb a fertőzés veszélye: ilyenkor ugyanis a sejtek nem alkotnak szilárd "védőfalat" a kórokozókkal szemben. A mozgás, a láb tornáztatása és egy illatmentes testvaj (amely jobb, mint a testápoló) sokat segíthet.
Vádligörcs
Ha éjszaka begörcsöl a lábad, az a kalciumhiány jele, de a magnézium hiányára is utalhat. Szedj kalciumban és magnéziumban gazdag étrendkiegészítőket, és egyél rengeteg zöld leveles zöldséget, ettől hamarosan megszűnnek a görcsök.
Nem gyógyuló sebek
Ha egy seb a lábszáradon hat hét alatt sem gyógyul meg, lehet, hogy lábszárfekély alakult ki nálad. Ezzel mindenképp orvoshoz kell menned, ne próbálkozz házi gyógymódokkal.
Fájdalom a vádliban
Ha megfeszíted a lábujjaidat, és ilyenkor fájdalmat érzel a vádlidban, az akár mélyvénás trombózisra, azaz vérrögre is utalhat, különösen akkor, ha a lábad kivörösödik, megdagad, gyulladásban van. A legjobb megelőzés a mozgás: ha sokat ülsz, időről időre állj fel, és sétálj egyet. Ha pedig mélyvénás trombózisra gyanakszol, egy percet se késlekedj, azonnal fordulj orvoshoz!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.