„Nem egy fázis"
A biszexualitás izgalmas, ám mindenképpen ellentmondásos téma, és egyfajta megbélyegzés kapcsolódik hozzá a mai társadalmunkban.
A legtöbb emberből negatív reakciót vált ki, ha valaki azt mondja: „biszex vagyok",
és történelmileg is úgy tekintettek erre a szexuális irányultságra, mint egy szégyenteljes és elfogadhatatlan devianciára.
A mindkét nemhez vonzódó egyénekről sokan úgy tartják, hogy ők csak „kísérleteznek", és előbb-utóbb átkerülnek egy másik kategóriába.
Maga a szexuális orientáció azonban ennél sokkal összetettebb, ezért a biszexualitás definiálása is rendkívül bonyolult,
és nem egy „fázis"- ahogyan a híres szupermodell, Cara Delevingne fogalmazott egy Vogue interjúban, ahol többek között arról is mesélt, hogy hosszú időbe telt, míg elfogadta a saját másságát. Ma már egyre többen (különösen a fiatal felnőttek) vállalják fel nyíltan nemi identitásukat, és mesélnek őszintén arról, hogy milyen tapasztalataik vannak az ismerkedésről, randizásról, párkapcsolatokról – akár nővel, akár férfival.
A nők mélyebben élik meg az érzelmeiket
Amikor pasikkal randizgattam, sokkal jobban kellett figyelnem a külsőségekre.
Nem a nemünk határozza meg, kik vagyunk
Nem a különbségek, hanem a hasonlóságok érdekesek.
Lelki értelemben heterónak számítok
Tudom, hogy furcsán hangzik, de mindig is úgy éreztem, hogy érzelmileg a nőkhöz kötődöm, testileg pedig a férfiakhoz vonzódom.
Soha nem bántottak emiatt
Nem is annyira a nemek közti különbségek voltak érdekesek a partnereimnél, ezeket inkább egyéniségbeli különbözőségeknek látom, ami nem függ a genitáliáktól.
A férfiak jobbak az orális szexben
A férfiak kísérletezőbb kedvűek és merészebbek a szexben. Itt nem feltétlenül perverz dolgokra kell gondolni, inkább új testhelyzetekre és izgalmas pózokra.
A barátnőmet nem érdekli a múltam
Egy nővel együtt élni sokkal biztonságosabb dolog.
Férfiakkal együtt lenni teljesen más
Úgy látom, a nőknek több mindenre van szükségük, főleg több érzelmi visszacsatolásra.
Mit mond a szakértő?
Győri Szilvia szexuálpszichológus és tanácsadó szakpszichológus szerint a szexuális viselkedésre minden társadalom bizonyos szabályokat, normákat alakít ki, így ennek megfelelően kétféle ember létezik: az, aki követi a normákat, vagyis a „normális" és az, aki eltér a normáktól, vagyis „abnormális". Kérdés azonban, hogy ki hozza ezeket a szabályokat, hiszen a szexuális deviancia éppúgy viszonylagos fogalom, mint a normalitás. Attól függ, melyik társadalomra, közösségre vonatkozik ugyanaz a szabály. Az, hogy a társadalom közvetít bizonyos értékeket, nem jelenti azt, hogy maximálisan tudunk vele azonosulni. Ezért is nehéz ma hazánkban heteroszexuálistól eltérő szexuális orientációt vallani. Ezeket az embereket még mindig sok sértés, megbélyegzés, kirekesztés éri, pedig sem a biszexuálisok, sem a homoszexuálisok esetén nem beszélhetünk betegségről. Mindemellett szerencsére sok olyan szervezet, mozgalom is van már, ami kiáll ezen csoportok mellett.
A biszexuális orientációt nem szabad összekeverni a mai tizen- és huszonévesek divathóbortjaival, mikor is menő egy buliban megcsókolni a legjobb barátnőt, hogy a fiúknak bizonyítsanak a lányok, vagy épp kedvenc énekesüket utánozzák. Ez egyáltalán nem jelent biszexuális beállítódást – mondta a Life.hu szakértője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.