A gyakorlatban is kimutatták, hogy egy kiadós éjszakai alvás garantálja a másnapi jobb kondíciót. Kutatások szerint azok a sportolók, akik kevesebbet aludtak a szokásosnál, rosszabb sportteljesítményt nyújtottak, szemben a kipihentebb állapotukkal.
Vizsgálatok kimutatták, hogy a napközben általában tomboló, éhségért felelős hormonok nem kapnak szerepet alvás közben.
Dél-koreai tanulmány során migrénes betegeket kértek arra, vezessenek naplót arról, hogy mit csinálnak egy nap – beleértve a mobiltelefon használatot is. Kiderült, hogy a fejfájásuk első három kiváltó oka a stressz, a fáradtság és az alváshiány voltak.
Sok megfigyelés és vizsgálat kimutatta az összefüggést a kevés alvás és az elhízás között. Persze számos tényezőtől függhet a testsúly változása, de a lassú anyagcsere és az ételek utáni sóvárgás igencsak jelen van, amikor kialvatlanok vagyunk – ez kiderült a Pennsylvania Egyetem kutatásából.
„Hat órát alszanak a férfiak, hetet a nők és nyolcat a bolondok”
Mondta Napóleon, amikor az alvási szokásairól faggatták. A korán kelés és a kevés alvás felnőttkorunkban akaratlanul az életünk részévé válik, több kutatás szerint a mentális és egészségi problémák egy része erre vezethető vissza. Egy brit kutatócsoport a közelmúltban megerősítette azt, amit mindannyian tudunk: ha kilenc óra előtt kell beérnünk a munkahelyünkre, az felér egy kínzással!Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.