1. Egy kis varázslat
A gyerekek mindent szívesebben csinálnak, ha van benne egy kis játék, egy kis csoda, úgyhogy ideje elővenni a kreatív oldaladat és mesevilágot varázsolni az asztalra. Nem kell olyan nagy dologra gondolni, már egy mosolygó szendvics, vagy egy zöldségfa is sokat jelent.
2. Irány a zöldségbolt!
A gyerekeket a kíváncsiságuk vezeti, így ezt érdemes kihasználni, és elmenni velük a piacra vagy a zöldségboltba, ahol rácsodálkozhatnak a rengeteg színű és formájú zöldségre és gyümölcsre. Biztosan lassabban megy majd így a bevásárlás, de hidd el, megéri, mert felkeltheted a kiváncsiságát az egészséges ételek irányában.
3. Vond be!
Nemcsak a bevásárlásnál, az otthoni főzésnél is érdemes néha bevonni a gyerkőcöket. Ekkor még jobban elmélyülhet az alapanyagismerete, és a pozitív visszajelzésedtől büszke lesz magára, ami miatt lelkesebben fogja elfogyasztani az ételt.
4. Mutass példát
Ne feledd, ha azt látja, hogy te is csak szavakból ismered az egészséges ételeket, miközben teljesen mást fogyasztasz, akkor ő sem azt fogja választani, hanem amit tőled lát. Így éppen itt az ideje, hogy te is rávedd magad az életmódváltásra. Első körben a legfontosabb az, hogy az alapvető élelmiszereken változtassatok. Ne legyen otthon finomított szénhidrát és cukor, így nincs is meg a csábítás, és a gyerek is a jófajta alapanyagokat ismeri meg.
5. A nasi is lehet egészséges
Természetesen a gyerekek is szeretnek nassolni, de nem kell rögtön csokit adni a kezükbe. Persze nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem, de jó megismertetni velük az édes ízekből is azokat, amelyek egészségesek. A gyümölcsök is szuper nassolnivalók. Egy fél banánt például egészen vékonyan kenj meg mézzel és forgasd bele egy kevés csokireszelékbe. Nagyobb gyerekek estén felhúzhatod a fél banánokat egy-egy pálcára is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.