Az órákra való ellátogatás csak a kezdete a tanulásnak. Tedd a napi rutinod részévé a tanulást ugyanúgy, ahogy az evést és az alvást, és tartsd be! Hogy mennyi időt fordítasz rá, az egyéni dolog, illetve a tárgy nehézségétől is nagyban függ.
Ha a koncentráció problémát jelent, akkor sokat segíthet a tanuláshoz megfelelő környezet kialakítása. Az asztalt tedd egy csendes, zavaró tényezőktől mentes helyre, és lehetőleg ne váltogasd a helyét túl gyakran: sokkal jobban tudsz figyelni, ha napról napra mindig ugyanoda ülsz vissza tanulni. Gondolj csak bele: ugyanabba a fotelbe ülsz, ha tévét készülsz nézni, és ugyanarra a székre ülsz le, amikor enni akarsz. Ugyanígy működik a tanulósaroknál is: ennek kialakításához tippeket ide kattintva találhatsz.
Szerezz be minden olyan tárgyat és egyéb dolgot, amelyre szükséged lehet a tanulás során. Ilyenek lehetnek például a tollak, ceruzák, radírok, gemkapcsok, tűzőgépek, kihúzófilcek, szótárak, nassolnivalók és az italok is. Így még azokat az üres járatokat a konyhába is megspórolhatod, amelyekkel kizökkentheted magad a tanulásból. Ugyanez igaz a telefonokra is: hagyd, hogy dolgozzon az az üzenetrögzítő!
Tanulj tinó, ökör lesz belőled? Világsztárok érettségi nélkül
Lehet, hogy nem tudnák megmondani, mi a kapcsolat az exponenciális és a logaritmusfüggvények között, sőt legtöbbjük valószínűleg egy Edgar Allen Poe-verset sem tudna elemezni. De nincs is rá szükségük. Helyette milliókat keresnek, és az egész világ a lábaik előtt hever. Kattints ide azokért a sztárokért, akik a tanulás helyett a karriert választották.El tudod képzelni azt, hogy egy sportoló arra vár, hogy más mondja meg neki, hogy edzésre kell járnia a felkészüléséhez? Persze, hogy nem. Egy sportoló minden egyes nap elmegy edzeni, még akkor is, ha éppen nincs hozzá kedve. Ugyanez igaz a tanulás esetében is: mindennap gyakorolni kell ahhoz, hogy sikerrel vedd a vizsgákat.
Kutatók szerint feltétlenül összefüggés lehet a jobb osztályzatok és a rendezettség között. Rendszerezd a tanulnivalót akár a laptopodon is, illetve vezess egy naptárat, ahová az összes fontos feladat kerüljön be! Mindez elengedhetetlen ahhoz, hogy jól gazdálkodj az időddel, és sikerrel vedd az akadályokat.
Régi és bevált módszer lehet a hatékony tanulásban az úgynevezett kártyázás. Vágj ki papírból egyforma lapokat, amelyek egyik felére vésd rá a definíciót, a másik oldalára pedig a hozzá tartozó magyarázatot. Hordd őket magadnál mindig, és használd őket akkor, ha épp nincs semmi dolgod: sorban állás, várakozás vagy épp utazás közben. El fogsz ámulni, milyen gyorsan el tudod így sajátítani a tananyagot!
Tanulj meg jó jegyzeteket írni arról a tananyagról, amit éppen olvasol. Így a vizsga előtti napon elegendő csak átfutni őket, hogy visszaidézd azt a több száz oldalt, amin korábban már átrágtad magad.
Elúszol a feladatokkal? Oszd be jól az idődet!
A felmérések szerint a legtöbb ember időhiányban szenved, és több feladata van, mint amennyi belefér a munkaidejébe. Az alábbiakban olyan tanácsokat olvashatsz, amelyek segítenek az idő jobb beosztásában és a feladatok elvégzésében. A tanácsok elsősorban a munka elkezdésére, a munkafolyamat szervezésére és a kitartásra vonatkoznak. A Life.hu cikkéért kattints ide!Gondolj arra, hogy hogyan tanultad meg annak idején az ábécét. Valószínűleg hangosan ismételgetted, ami egyébként egy bevált módja lehet a tananyag bevésésének. Számos más technika is létezik arra, hogyan memorizálj: felolvashatod, meghallgathatod, leírhatod vagy meg is érintheted. Egy pszichológiai vizsgálatban a diákok a memorizálási módszerekkel négyszer annyi tananyagot memorizáltak ilyen módon, mint az ezt nem alkalmazó kontrollcsoport.
Az a diák, aki nem ismétel, akár a 80%-át is elfelejtheti annak, amit korábban sikerült megtanulnia. Tehát minél többször nézed át az anyagot, annál biztosabb lehetsz abban, hogy rögzülni fog. Mindennek kellemes mellékhatása lehet, hogy csökkenhet a vizsgák előtti izgulás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.