Egyre több férfi dönt úgy, hogy közösülés közben a partner tudta nélkül megszabadul az óvszertől. Ennek a veszélyei egyértelműek: nem kívánt terhesség és a nemi betegségek terjedése. Az sem kérdés, hogy ez a trend nemcsak kockázatos, de felháborító is, hiszen a szexuális kapcsolat két partner megegyezésén alapszik, így a védekezésről is közösen kell dönteniük – írja a CJGL tanulmánya.
Nem egy nővel fordult elő mégis, hogy áldozatává vált az úgynevezett "stealthing"-nek, így hívják ugyanis a jelenséget. Ők nem meglepő módon a nemkívánatos terhességtől, a nemi úton terjedő betegségektől féltek a legjobban, de ezeken kívül ez egy
lelki törést is jelent kivétel nélkül mindegyik áldozat számára.
Hiszen ez a közös egyezség egyoldalú felrúgása, ráadásul aljas módon, titokban, amivel megalázzák a másik felet, a következményeket pedig nem nekik kell viselniük. Tehát az esemény utáni tablettáért nem nekik kell megalázkodva kuncsorogniuk, ahogy további vizsgálatokra sem nekik kell menniük esetleges nemi betegségek után kutatva.
A kérdés persze az, hogy ez vajon erőszaknak számít-e?
Alexandra Brodsky, a tanulmány egyik szerzője szerint ez egyértelműen az, de más jogászok úgy vélik, ezt nehéz megmondani és törvényi keretekbe foglalni. Az viszont biztos, hogy ez nem a másik beleegyezésével történik. Tehát az egyik fél a másik tudta nélkül ráerőlteti saját kívánságát a másikra, ami akkor sem elfogadható, ha maga az aktus mindkét fél beleegyezésével történik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.