Kis idővel később már ők is sokkal szívesebben megértenék az einsteini relativitáselméletet, mint a korábbi döntésüket, de akkor már késő. A felismerés megszületik: sokkal könnyebb a gyereket szeretni, mint az ember szabadon választott társát, ergo adjuk be a válópert.
A válás utáni gyász valamilyen formában mindenképpen jelentkezik, ugyanis a veszteség akkor is veszteség, ha a világ legrosszabb kapcsolatát hagytuk a hátunk mögött.
A válás meggyászolása időnként kétértelműbb, mint a valódi halálé, mert a felszínen tapasztalható érzések távolinak tűnnek az igazi fájdalomtól. Ha például a férj meghal, hátramaradt özvegye idővel nyugodtan elfelejtheti az eltávozott végzetes szokásait, amelyek valamikor az őrületbe kergették. A szerteszét dobált ruhák, az ébredés utáni krákogás, vagy a borotválkozás után hátrahagyott mosdó, amitől gyakran undorodott. Mindez már a múlté, és szabadon idealizálhatja az elhunytat, mint egyetlen igaz, hű, és pótolhatatlan szerelmét.
Azonban ha a férj egy másik nő miatt dobbant, a feleség kötelességszerűen elemi erejű haragra gerjed, még akkor is, ha a lelke mélyén azt szeretné, hogy a férje megbánva bűnét, térden állva könyörögjön a visszafogadásért. Vagy egyszerűen csak körítés nélkül visszajönne.
Az az igazság, hogy a gyűlölet és az idealizálás is egyaránt hamis, helytelen és félrevezető, mert mindkettő útját állja a tisztánlátásnak és a bánatnak. Az persze vitán felül áll, hogy a kettő közül melyik a kevésbé fájdalmas és kevésbé felkavaró. Gyűlölni könnyebb, mint szenvedni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.