Egy friss kutatás során kiderült, minimum hat óra szükséges az emberi szervezet számára a szív egészségének megtartásához – számolt be róla a Napidoktor.
A szakemberek a vizsgálat után megállapították, hogy a krónikus alváshiány és az alvás rossz minősége elősegíti az artériákban a zsírplakkok képződését. Ezt ateroszklerózisnak hívják, és jelentősen megnöveli a szívinfarktus és a stroke kockázatát.
Az egyik kutató, Jose Ordovas rámutatott arra, hogy a szívbetegségek megelőzése érdekében fontos odafigyelnünk a megfelelő alvásmennyiségre. Mint mondja, a kutatás során azoknál az alanyoknál, akik kevesebb mint hat órát aludtak éjjelente, 27 százalékkal nőtt az ateroszklerózis esélye az egész testben azokkal szemben, akik hét-nyolc órát aludtak.
A portál megjegyzi, érdemes azt is tudni, hogy a túl sok alvás is hasonlóan negatívan hat a szív egészségére: azok a hölgyek, akik nyolc óránál többet aludtak éjszaka, szintén számolhattak az ateroszklerózis megnövekedett veszélyével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.