Új koronavírus elleni gyógyszerről publikált eredményeket egy ausztrál kutatócsoport a Molecular Therapy nevű szaklapban. Az egereken végzett kísérlet azt mutatja, hogy a gyógyszer 99,9 szézalékban képes elpusztítani a koronavírussal fertőzött sejteket.
Ráadásul a „lopakodó" nanorészecskék egyenesen a rágcsálók tüdejében felhalmozódott, vírusos sejteket ölték meg. A szer tömegtermelése pedig a kutatók szerint viszonylag költséghatékonyan működne - idézi a Bors.
"Ezek a nanorészecskék 4 Celsius-fokon 12 hónapig máködőképesek, de szobahőmérsékleten is kibírnak egy hónapot, vagyis ebből kifolyólag a használatuk nagyon széles körű lehet" - mondta Kevin Morris professzor, a kutatás egyik vezetője.
A technológia ugyanúgy RNS-alapú, mint például a Pfizer-BioNTech vagy a Moderna vakcinája, de egy ún. géncsendesítés nevű módszerrel hozzák létre, melyek rövid kettős szálú interferáló RNS-ek. A módszer lényege, hogy így közvetlenül a koronavírus genomját lehet támadni, amely ezáltal nem tud tovább sokszorozódni.
Sajnos azonban az emberkísérletek legkorábban 2023-ban kezdődhetnek el.
Tünetkereső
Nézd meg, milyen betegségre utalhatnak a tüneteid! Az alkalmazás segítségével megtudhatod, hogy milyen egészségügyi problémára utalhatnak a panaszaid. A tünetkereső eléréséhez kattints IDE!Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.