A vírus május óta tartja izgalomban a közvéleményt, és már Magyarországon is beazonosítottak több fertőzöttet. A majomhimlő nehezen terjed emberről emberre, az elmúlt időben azonban egyre több beteget találtak szerte a világban. A jellegzetes bőrelváltozásokat is okozó vírusról rengeteg tévhit látott napvilágot, ezekről és az igazságokról nemrég Rusvai Miklós részletesen is beszélt.
Nemrég egy másik ismert vírusszakértő, Kemenesi Gábor szólalt meg a majomhimlővel kapcsolatban. A szakember szerint egyre rosszabbul fest a helyzet, ugyanis két különböző vírustörzs is fertőzhet.
Úgy tűnik, egy ideje már elkezdődött a történet. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy sikerült Afrikán kívüli állatokra áthurcolni, ez magyarázná a két külön klasztert. De ha nem ez, akkor valami hasonló megdöbbentő lesz
– írta Kemenesi a Twitter-oldalán.
A majomhimlő tünetei jellemzően két héttel a fertőzést követően jelentkeznek. Rossz közérzet, fejfájás, izomfájdalom, nyirokcsomó-duzzanat, valamint az arcon, a kézfejen, a tenyéren, majd az egész testen megjelenő kiütések jelzik a betegséget. A vírus fertőzőképessége addig tart, amíg a hólyagok kiürülnek, és az úgynevezett pörkök leesnek a bőrről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.