Olyan gyakran tisztítod a hajkefédet, amilyen gyakran kellene? A válasz valószínűleg egy jó nagy nem, és bár felesleges feladatnak tűnhet, ha megérted a tiszta hajkefe fontosságát, alig várod majd, hogy mielőbb megtisztíthasd.
Dús fürtjeink érdekében a hajkefe tisztításának ismerete a hajápolási rutinunk elengedhetetlen része. Anabel Kingsley, a Philip Kingsley okleveles hajgyógyász elmagyarázza, miért fontos a rendszerese hajkefetisztítás:
A hajkefékre a hajon és a fejbőrön található termékek, baktériumok, környezeti szennyeződések, izzadság, olajok és elhalt hámsejtek kerülnek.
A hajkefézés nem csak azért van, hogy a hajadat kibogozd, hanem segít a faggyú eloszlatásában is, ami segít fenntartani a fejbőr pH-egyensúlyát. Egy piszkos hajkefe azonban teljesen felboríthatja ezt az egyensúlyt. A gyulladás, az irritáció és a korpásodás megelőzése érdekében elengedhetetlen, hogy kövesse a szakértő tanácsait a kefe megfelelő karbantartásáról.
Anabel Kingsley azt javasolja, hogy 2-4 hetente tisztítsuk meg a hajkefét.
„Rendszeresen tisztítod a sminkkefédet, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, és ezt a hajkeféddel is meg kell tenned. Ha piszkos kefét használsz a hajad fésülésére vagy formázására, akkor a szennyeződéseket stb. visszaviszed a hajszálaidra és a fejbőrödre” — magyarázza el a szakember, hozzátéve, hogy aki gyakran használ hajvasalót vagy hajsütővasat, az húsz hajszárításonként mossa meg a hajkeféjét.
A szakember lépésről-lépésre elmondja, hogyan tisztítsd meg a hajkefédet.
Ha hengeres kefét használsz, Douglas azt javasolja, hogy használj vékony fésűt, azzal fésüld a sörtéket a henger hossza mentén, és egyetlen hosszú mozdulattal húzd fel a szálakat. Ez felszedi és eltávolítja azokat a hajszálakat, amelyek szorosan a hajkefe hengere köré tekeredtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.