Pókfóbia volt a diagnózis, de kiderült, agydaganata van: a műtét után franciául szólalt meg brit a focista

Amy Carr, pókfóbia, agydaganat
© SWNS/Amy Carr/northfoto - James Linsell Clark / SWNS
betegség arachnofóbia agydaganat
A profi labdarúgó elájult, amikor pókot látott a szobájában, emiatt tévesen diagnosztizálták az orvosok, akik nem vették észre az agyában lévő, golflabda méretű daganatot. Azt mondták, pókfóbiája van, ám amikor kiderült, agydaganata van, megműtötték. Az operáció után a nő franciául beszélt.

Egy nőnek, aki elájult, miután meglátott egy pókot a szobájában, orvosai azt mondták, a pókfóbia okozta rémület miatt ájult el. A személyi edzőként dolgozó profi futballista, Amy Carr megdöbbent, mert máskor is látott pókot, de még soha nem lett rosszul a látványától. Aztán kiderült, a doktorok hatalmasat tévedtek, a nő agyában egy hatalmas daganat van, az okozta az eszméletvesztést. Ezután sürgősségi műtétet hajtottak végre rajta, amiből felébredve franciául kezdett beszélni.

agydaganat, pókfóbia, Amy Carr
Amy Carrnak azt mondták, a pókfóbia okozta az ájulását, de később kiderült, hogy agydaganata van
Forrás: © SWNS/Amy Carr/Northfoto

Pókfóbia miatti ijedtség helyett egy golflabdányi daganat okozta a bajt

Amy Carr személyi edző mentősökkel körülvéve ébredt, miután rohamot kapott. Az orvosok azt mondták, pókot látott és az ijedtségtől ájult el, de ez számára nem tűnt túl valószínűnek. A 33 éves nő így emlékezett vissza: 

„Még soha nem reagáltam így semmire. Tudtam, hogy nem szeretem a pókokat, de az ájulás szélsőséges reakciónak tűnt — normális esetben nem ájulnék el, csak mert meglátok egyet”.

Az első rejtélyes eset 2013-ban történt, de Amy a következő két évben két további rohamot kapott, amelyek során az edzőteremben elájult. A 2015 februárjában elvégzett MRI-vizsgálat kimutatta a daganatot, amely kezdetben jóindulatú volt. Az év júliusára azonban a daganat rosszindulatúvá vált, és Amynek 5 százalék esélyt adtak a túlélésre.

A korábbi profi labdarúgónak azt is elmondták, hogy 45 százalék az esélye, hogy a műtét után lebénul, illetve 45 százalék esélye van a teljes felépülésre.A sportoló vállalta a műtétet. Amy a londoni UCLH kórházban éber állapotban esett át a műtéten: a csúcstechnológiás eljárás során a beteg testét elzsibbasztják, de végig tudatánál van. A műtétet követően Amy nyolc napig nem tudott járni vagy beszélni, ám amikor végre megtalálta a hangját, a franciául szólalt meg.
„Először akkor szólaltam meg, amikor az ápolók megkérdezték, hogy vagyok. Franciául válaszoltam: „comme ci, comme ça” (úgy-ahogy). Mindenki értetlenül állt. Másnap már újra angolul beszéltem” mesélte el a focista.

 

 

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.