Sokkoló felvételek – Borzalmas, amit a mikroműanyag csinál a szervezetünkkel

Tényszerű, hogy a mikroműanyagok katasztrofális hatással vannak a szervezetre, azt azonban eddig csak sejtettük, hogy mennyire. Egy kutatócsoport nemrégiben az AI technológiát segítségül hívva tárta fel a műanyagszennyezés veszélyeit szervezetünkre. Van még időnk változtatni?
Noha számos tanulmány született már a témában, még mindig csak a töredékét ismerjük a mikroműanyagok veszélyeinek. A milliméter ezredrészét kitevő, szabad szemmel nem látható műanyag részecskéket nevezzük mikroműanyagoknak, melyek már a spermából és anyatejből is kimutathatók.
A mikroszkopikus műanyag gyilkosok hosszú távú hatásainak feltárására vállalkozott pár szakértő, akik a mesterséges intelligencia segítségével dolgoztak.
Több, a mikroműanyagok hatásait vizsgáló kutatás eredményeit vizsgálták meg és ezeket az AI-n is átfuttatták. Az eredmények pedig minden várakozást felülmúltak.
A kutatás során a mikroműanyag szennyezést három fázisban vizsgálták, alacsonytól egészen a magasig.
Ezen a szinten még apróbb eltérések mutatkoznak, például bőrszárazság, bőrpír, irritáció. Ezen felül a hormonrendszert érheti károsodás, de az emésztésben is bekövetkezhetnek kellemetlen hatások, például a mikroműanyagoktól felpuffadt has, szabálytalan emésztés, kellemetlen gyomorérzés.
Fokozott mennyiségű mikroműanyag a szervezetben kellemetlen bőrirritációhoz, idő előtti bőröregedéshez, ráncosodáshoz vezethet, kivörösödhet a szem, de a levegőben lebegő műanyag hulladék légzési nehézségeket is okozhat,
A kioldódó vegyi anyagok ráadásul hormonzavarokat, súlyingadozást, valamint krónikus fáradtságot és agyködöt okozhat.
Mikroműanyagok hatása az emberi szervezetre hosszútávon, nagy mennyiségben krónikus bőrgyulladást, kiütéseket, ekcémát okoz, a romló tüdőkapacitás hatására pedig lilás bőrtónus állandósul, amiről a sokkoló AI képek is árulkodnak.. Az emberi agyban felhalmozódó mikroműanyagok lassabb reflexekhez, memóriazavarokhoz, mentális problémákhoz, akár kézremegéshez is hozzájárulhatnak. Súlyingadozás, hormonzavarok szintén a nagy műanyag-koncentráció hatása lehetnek.
Számos módszer létezik a műanyag részecskék elleni védekezésre: érdemes átállni a műanyagmentes csomagolóanyagokra, műanyag vágódeszkákat fára cserélni, ételes dobozból pedig minőségi, üvegből készült termékeket válasszunk. Mikroműanyag szűrővel ellátott kancsóval szintén sokat tehetünk egészségünkért és kerüljük a feldolgozott élelmiszereket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.