Legyünk igazságosak: mi magyarok is bővelkedünk olyan fogásokban, amiket más nemzetek nem szívesen fogyasztanának, gondoljunk csak a pacalpörköltre, vagy a sült vérre.
Egyáltalán nem tűnik helyénvalónak egy másik élőlény szemét elfogyasztani, hiszen mégiscsak a szem a lélek tükre, nem?! Még akkor sem, ha a halszemgolyó kiváló omega-3 zsírsavforrás és ha lehet hinni a fogyasztóinak, állítólag kifejezetten finom is.
A kis golyót sok ázsiai országban csemegeként tartják számon, ami tele van tápanyagokkal, fogyasztása pedig jótékony hatással van a szívre, az agyra és meglehetősen ironikus módon a szemre is.
A világ legfurcsább és legfelkavaróbb fogása minden bizonnyal a bullfrog sashimi, ami egy japán békafajból áll, citromból és szójaszószból. A békákat kifejezetten fogyasztásra tenyésztik és még élnek, miközben megeszik őket. Állítólag fogyasztójuk szemébe néznek, miközben az bekebelezi őket.
Egyelőre sajnos a bullfrog sashimi fogyasztását nem tiltották be általánosan, de legalább csak néhány helyen érhető el Japánban.
Kína és Délkelet-Ázsia egyes részein hagyománynak számít a majmok agyának elfogyasztása, mivel az emberek azt hiszik, ezáltal átjárja őket az ősi bölcsesség. Noha jól dokumentált tény, hogy az emberek évszázadok során más fajok agyát is fogyasztották, sok kérdést felvet, mennyire etikus a majmok agyának elfogyasztása.
Norvég fogás a smalahove, ami egy hagyományos, bárányfejből készült étel. Általában karácsony előtt szolgálják fel és egy fél fejből áll: a fület és a szemet kell először megenni, mivel ezek a legfinomabb részek és a legjobb, ha még melegen fogyasztják. A fejet körülbelül három órán át főzik vagy párolják, majd burgonyapürével és burgonyával tálalják a norvégok. Vannak, akik szeretik megfőzni az agyat a koponyában, de mások inkább külön megsütik.
A Smalahove-ot Norvégiában évszázadok óta fogyasztják, és eredetileg a szegények népszerűsítették, mert a gazdagok nem merték – vagy nem akarták – megenni a fejet.
Nem szabad figyelmen kívül hagyni a listánkon szereplő italokat sem: Kínában a kígyóbort már a Nyugati Zhou-dinasztia (i. e. 1040–770) óta fogyasztják.
Ne hagyd, hogy a név megtévesszen: kígyókat nem használnak ennek a szeszes italnak az előállításához, csupán a csomagolás során teszik az állatokat a palackba.
Jellemzően mérges kígyókat használnak, de az ital így sem válik mérgezővé, ugyanis az alkoholban található etanol semlegesíti a mérget. Mindenesetre mi azért nem próbálkoznánk vele.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.