Az elfogadás és a hála legyen az első reakciód, ne az utolsó lehetőséged!
Rengeteg érzelem mozgatja az ember szívét, amikor úgy dönt, hogy a „spirituális" útra lép. A cél lehet nemes, mint amilyen a hit, a felebaráti szeretet vagy a jótékonykodás. De lehet egyszerű szeszély is, félelem a magánytól, kíváncsiság vagy az önmegismerés vágya.
Mindegy, miért lépünk rá, az út csakhamar szeretettel, engedelmességgel és méltósággal tölt el.
A nehézséget az úton nem a rossz irány jelenti, hanem az, hogy a tévúton messzire haladtunk.
A religio (vallás) eredete a latin re-ligare, tehát 'újra összekötni', 'visszaállítani ember és az istenek között a megszakadt viszonyt. Az egyén személyes hitét ezért senkinek nincs joga megkérdőjelezni, negligálni vagy leértékelni. És mindegy, hogy kinek mi az istene, és az is, hogyan nevezi, ugyanis nem a tanító a fontos, hanem a tanítás.
Nietzsche szerint a végső állapot a vallásos ateizmus, de talán az ellenkezőjének nagyobb igazsága van, ez pedig a vallástalan teizmus.
Véleményem szerint, sem a világ legjobb tematikájával megtartott előadás, sem könyv vagy bármilyen életvezetési, párkapcsolati tanácsadás sem fog átütő és stabil eredményt hozni, ha nincs meg az emberben a változtatás határozott szándéka és a megfelelő gyakorlatba történő átültetés.
Pilát Gábor, a Tabuk nélkül a párkapcsolatról Facebook-oldal megalapítója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.