Tipp: Havi horoszkóp februárra |
A bűnös stressz
Az örökös feszültség, az állandó idegeskedés a mai rohanó élet sajnálatos hozadéka, és szinte mindenkinek van olyan ismerőse, aki már legalább egyszer átélt pánikrohamot. Ha szaporábban ver a szíved, remegést, izzadást, légszomjat, fulladást, hányingert érzel, halálfélelem gyötör, vagy az ájulás kerülget, nem jelenti feltétlenül azt, hogy pánikbeteg vagy.
Ha azonban e tünetek közül legalább négy egy hónapon belül többször is jelentkezik, feltétlenül orvoshoz kell fordulnod. Ám az, hogy a gyógyuláshoz milyen módszert választasz, vagy miben hiszel, csak tőled függ, mert nincs általános recept. De a gyógyulást akarnod kell!
Elutasító környezet
A társadalom sajnos még mindig negatívan viszonyul a pánikbetegséghez és annak létezéséhez. A lelki nyomást, a félelmeket tovább erősítheti, ha barátaid, családtagjaid tüneteidet csupán egy múló hisztinek értékelik. Ha titkolod a problémákat, újabb lavinát indítasz, és a betegség úgy uralkodik el rajtad, hogy szinte észre sem veszed. Ezért is nagyon fontos, hogy szeretteid támogassanak és melléd álljanak a krízisben, hisz "kibeszélés", segítő kezek nélkül nem biztos, hogy képes leszel egyedül kikászálódni a gödörből.
Life-tipp: Ne gondold, hogy csak akkor kerülhetsz ilyen helyzetbe, ha eluralkodik rajtad a stressz. Sok esetben a pánikroham akkor jelentkezik, amikor megnyugszik a test és a lélek, egyfajta válaszreakcióként az előzményekre. |
Pirulaellenes
"A szokásos bevásárlásra indultam és minden rendben volt, amikor arra lettem figyelmes, hogy rengetegen vannak az áruházban és nincs elég hely" - emlékszik vissza Kata pánikbetegségének első mozzanataira. "Az idő múlásával odáig fajult a dolog, hogy pusztán a gondolattól is rosszul lettem, ha tudtam, olyan helyre kellene mennem, ahol tömeg van. A barátnőim figyelmeztettek, hogy keressek fel szakembert, de nem akartam sem orvost, sem gyógyszert. Ismerősöm a kineziológiát ajánlotta - ami neki is segített -, és végre komolyan vették a problémámat. A terápián különböző élmények pozitív elképzelése, testterületek masszírozása, speciális gyakorlatok, sőt házi feladat is volt. A kineziológus feltárta életem fontos és kisebb jelentőségű eseményeit, azok megértését más látószögbe helyezte, így sok mindenre rávilágított. A szükségtelen félelem lassan kikopott belőlem, újra eljártam emberek közé és a kezelések hatására közvetlenebb, kiegyensúlyozottabb lettem. Meggyógyultam."
Meditatív lélek
"A pánikbetegség első tünetei kislányom halála után jelentkeztek" - kezdi kálváriáját Anita. "Éjszakánként verítékben fürödve ébredtem, és nem tudtam, mitől kalapál a szívem, miért nem kapok levegőt. Először testi betegségekre gondoltam, ám később kiderült, nincs szervi bajom, ám a tünetek rendszeressé váltak és pokollá tették az életemet. Amikor rosszul lettem egy nyilvános helyen, már az utcára sem mertem kimenni, végül a munkahelyen is csődöt mondtam, a párkapcsolatom pedig tönkrement. A barátnőm javaslatára fordultam egy természetgyógyászhoz. A gyógyulásom teljes életmódváltással járó folyamat volt: áttértem egészségesebb, rendszeresebb táplálkozásra, gyógynövényteákat ittam és többet mozogtam. Időközben elkezdtem egy jógatanfolyamot és meditációt, így leltem a belső békémre. Nem állítom, hogy most teljesen tünetmentes vagyok, ám félelmeim nem torkolnak pánikrohamokba és tudom kontrollálni a reakcióimat."
A hipnózis híve
"Épp a gép előtt ültem, amikor szólt a főnököm, hogy menjek be a tárgyalóba" - meséli pánikbetegségét Zoli. "A főnök felvázolta a cég jövőképét és közölte, újabb létszámleépítés várható, ahol én is szóba kerültem. A metrón már kalapált a szívem, ömlött rólam az izzadság, és hányinger kerülgetett. A következő megállónál - őrült módjára - kirohantam a kocsiból, fel a levegőre. Aznap semmit sem aludtam, majd másnap reggel újra jött a roham. Az elkövetkező hetek a félelemről szóltak, és egyfolytában rettegtem valamitől. Párom kétségbeesett kérésére felkerestem egy hipnoterapeutát, aki kemény, hosszú munkával segített, hogy megtaláljam a belső erőforrásaimat, és segítségével végleg száműztem a félelmet. Azóta rendszeresen meditálok, többet törődök önmagammal, és olyan dolgokat csinálok, melyek örömet adnak. Megváltozott a tudatállapotom, sikerült feldolgoznom a negatív élményeket és már nem félek."
A depresszió országa vagyunk - Nézd meg videónkat!
|
Barátkozz a Life.hu-val az iWiWen és a Facebookon is! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.