Fábián Évivel jó volt interjút készíteni. A fotóművészt nyugalom és harmónia veszi körül, csak akkor jött zavarba, ha az érdemeiről faggattam. Pedig nem kis teljesítmény 88 különleges nőt fotóra és interjúra bírni, pláne saját intim környezetében. Évinek sikerült.
„Ha egy kis időutazásra invitállak és régi középiskolád tantermének a falára nézel, Petőfi Sándor, Arany János, József Attila, Ady Endre... Női arcképet nem látsz. Na, én ezen szeretnék változtatni" - vallja Évi, aki a fényképek elkészítésénél nem alkalmazott stylistot, sminkest, fodrászt, mert az adott személyt úgy kívánta megörökíteni, ahogy a portré alanya önmagát szerette volna megmutatni.
„Az ötletet az adta, hogy rengeteg portréalbum létezik, híres, sikeres, okos emberekkel, de az volt az érzésem, hogy a nők alulreprezentáltak ezekben a könyvekben. Szerettem volna egy olyan kötetet, amely a nőket ünnepli és előttük tiszteleg" - kezdi Évi, aki elmagyarázta, nem smink nélküli képekről van szó.
„Nem smink nélkül szerepelnek a hölgyek, de én nem vittem magammal stylistot és sminkest. A fotózásokon mindenki úgy mutatta meg magát, ahogy a hétköznapokban létezik. Nincs megtiltva a smink, mindenki úgy mutatja meg magát az albumban, ahogyan szeretné" - mesélte Évi, akinek a hosszú munkafolyamat közben, egy szomorú halálesettel is szembesülnie kellett.
„Úgy volt, hogy Kopp Máriát egy sajtótájékoztató után fotózom majd. Neki azonban nem volt megfelelő az időpont és kérte, hogy csúsztassuk egy hetet a találkozót. Sajnálatos módon Mária hirtelen halála miatt ez a fotózás már nem valósulhatott meg" - emlékezett Évi, akit valósággal sokkoltak a történtek.
A sajtótájékoztatón az ismert és sikeres hölgyek, mint egy tyúkanyót, úgy ülték körbe Évit, és a közös munkáról meséltek.
„Fontos, hogy a fiatal lányokban fel se merüljön az a gondolat, hogy ez vagy az nem női szakma, bizonyos dolgokért ne lenne érdemes küzdeni, hanem a lehetőségek sokasága közül tudjanak választani, ne ismerjenek lehetetlent. Amerikában bizonyára csodálkoznának azon, miért van szükség csak nőket bemutató könyvre, ők ebben egy kicsit előbbre járnak. Számos arab országban helyt tudtam állni, és fel sem merült a nemiség kérdése a munkámmal kapcsolatban. Inkább itthon kérdés ez még mindig. Szerintem nincs női és férfi szakma, sokkal inkább az fontos, hogy ki végzi jól vagy rosszul a munkáját" - mondta Al Ghaoui Hesna.
Winkler Nóra a fotózás körülményeiről osztott meg egy kis szakmai titkot. „Az évek során az ember, főleg egy közszereplő sok-sok negatív élményt gyűjt be a fotózásokról. A legrosszabb, amikor sokáig tart. Fábián Évi úgy imitál diskurzust, hogy közben laza, oldott környezetet teremt és villámgyorsan dolgozik, figyelve a portré alanyának minden rezdülését."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.