A traktoros holland nő látni akarta a világ végét, hogy elhelyezhesse ott az álmok időkapszuláját

Forrás: AFP/Philippe Merle -
utazó traktor Déli-sark Antarktisz
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Manon Ossevoort olyan nő, aki nem téveszti szem elől a célját. Tőle mindenki megtanulhatja, hogy akkor sem szabad feladni, ha az utad tele van nehézséggel. A holland asszony 2005-ben vágott neki az útnak, hogy egy piros traktoron utazva elérje az Antaktiszt. 2014-re sikerült neki.

Kedden elérte a Déli-sarkot az a volt színésznő, aki 2005-ben vágott neki először a kalandnak: piros traktorja nyergében egyedül hagyta el holland faluját, hogy négy évvel később megérkezzen Fokvárosba. Ott azonban lekéste a jégtörőt, amellyel Dél-Afrikából az Antarktiszra utazott volna. A következő éveket Hollandiában töltötte, könyvet írt és motivációs tréningeket tartott. Nagy álmát azonban sosem tévesztette szem elől: szponzorok segítségével újabb expedíciót szervezett - írja az MTI.

Forrás: AFP/Philippe Merle

A Déli-sarkon Ossevoort hóembert akart építeni, hogy a pocakjába helyezze azokat a kívánságokat, amelyeket emberek ezreitől gyűjtött össze út közben. "Az álmok időkapszulája az elektronikus adathordozón tárolt levelekből álló gyűjtemény, amelyet csak 80 év múlva lehet elolvasni. Így a következő nemzedékek nemcsak a politikáról és a háborúkról, hanem az álmainkról is megtudhatnak valamit" - mondta.

16 nappal ezelőtt végül az egyik orosz kutatóállomásról indulva indult neki a világ végének. 16 nap alatt 2500 kilométert tett meg az Anktarktisz hegyein és szakadékain keresztül. Azt mondta, a legrosszabb nap az volt, amikor órákon át mindössze 0,5-5 kilométeres óránkénti átlagsebességgel kellett haladnia. A kutatóállomásra való visszatérés könnyebb lesz, mert a traktor megfagyott keréknyomában tud haladni. A munkagépnek éjjel-nappal mozgásban kell maradnia, különben gumiabroncsai a talajhoz fagynának. Az óránként tíz kilométeres átlagsebességű utazáson a holland nőt hét kísérő segítette.

Forrás: AFP/Philippe Merle

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.