Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az impozáns listára csak olyan helyszínek kerülhetnek fel, melyek nemcsak az adott ország, de az egész emberiség számára különleges jelentőséggel bírnak.
A világ természeti örökségének és kulturális értékeinek védelméről szóló Világörökségi Egyezményt még az UNESCO dolgozta ki, és a rendeletet 1972. november 16-án fogadták el. Az egyezményt aláíró államok folytonos aktivitásra kötelezik el magukat természeti kincseik, és műemlékeik védelmében.
Az UNESCO Világörökség Bizottsága a 2015. június 28-án lezajlott bonni ülésszakán új helyszíneket nyilvánított a világörökség részévé, melyből mi is szemezgettünk.
A Speicherstadt(Raktárváros)
Rjukan-Notodden, norvég műtrágyagyár
a skóciai Forth
Christiansfeld, herrnhuti vallási közösség
Store Dyrehave és Gribskov, dániai vadászerdők
Szicíliából a Palermo arab-normann része - két palota, három templom, egy katedrális és egy híd -, valamint Cefalú és Monreale katedrálisa.
Törökországból az Epheszosz antik romváros, valamint a Felső-Tigris folyó medencéjében fekvő Dijarbakiri erőd és a Hevsel kertek
Szent Jakab-út nevű ősrégi zarándokút
Uruguayban a Fray-Bentos húsüzem
Betánia kisvárosa,ami a kereszténység egyik legfontosabb helyének számít
Szaúd-Arábia északnyugati részén fekvő Háil város több ezer éves sziklarajzai
a franciaországi Burgundia borvidék, és a pezsgőről híres Champagne pincészet
a jamaicai Blue and John Crow Mountains
Kínában egy ősi politikai rendszer helyszínei, és aTusi-rendszer 13. századi erődítményei
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.