Kerényi Miklós Gábort többen vádolták zaklatással, de csak egyetlen egy ember, Maros Ákos vállalta névvel és arccal a történteket. KERO bocsánatot kért tőle, de a többi vádat hazugságnak tartja. Az Operettszínházból menesztették a történtek után és belső vizsgálatot folytattak, ami KERO szerint eredménytelenül zárult.
Ezért törte meg a csendet a volt rendező, szerinte nem kellene tovább rabságban tartani őt, és a színház igazgatójának, Lőrinczy Györgynek sem kellene teljesen elzárkóznia tőle. A Story Magazinban is felszólalt. "
Eddig nyomás alatt tartottak, hogy ne szóljak,
Eközben a magazin azt állítja, nem igaz, hogy Lőrinczy és KERO nem találkoztak. Beszéltek egymással, és megegyeztek, hogy a rendező darabjai műsoron maradnak – ami számára jogdíjakat jelent -, és abban is, hogy a belső vizsgálat eredményeit nem terelik jogi útra, mindenki a jövőbe néz, mert el akarják kerülni a botrányt. Kerényi azonban nyilatkozataival felrúgta ezt a megállapodást. Így leveszik darabjait a műsorról, és
a színházban folytatott belső vizsgálatok anyagai sem maradnak titkok: állítólag jogi eljárást terveznek a rendező ellen,
ebben pedig nagy szerepük lesz az anyagoknak. A magazin információi szerint legalább öt dolgozó vallott KERO ellen, de a nevük elhallgatását kérték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.