A pisai ferde torony nem sokkal az építése után, már 1200 környékén elkezdett dőlni a laza talajréteg és a rosszul lefektetett alapok miatt. Dőlésszöge elérte az 5,5 fokot is, ám az épület képes volt túlélni 4 nagyobb földrengést is, és a mai napig áll.
A DailyStar egy tudományos portálra hivatkozva azt írja, a kutatók most utánajártak, mi lehet az oka annak, hogy az építmény nem dőlt össze a természeti katasztrófák során sem. Kiderült, hogy pont amiatt áll még, ami miatt dől: az úgynevezett dinamikus talajszerkezet-kölcsönhatás jelenség az oka.
Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy a torony szerkezete, valamint a talaj között egyfajta kölcsönhatás alakul ki, amely lágy rezgést eredményez. Ez a rezgés pedig földrengéskor megakadályozza azt, hogy kár essen a toronyban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.