Az indítványt az egyezményt aláíró országoknak az indiai Gandhinagarban, Gudzsarát állam fővárosában zajló 13. közgyűlésén terjesztették elő csütörtökön, és azt a várakozások szerint jóváhagyják a szombati plenáris záróülésen is. Ha ez megtörténik, az egyezmény aláírói kötelesek lesznek betiltani a szóban forgó állatfajok megölését.
A javaslat értelmében a 10 megnevezett faj felkerülne az egyezmény 1. számú mellékletére, a legszigorúbban védett fajok listájára. Több más vándorló állatfajt a 2. számú mellékletre tennének fel, amely szorosabb együttműködésre kötelezi az aláíró államokat az azon szereplő fajok védelmében.
A legszigorúbb védelemre javasolt fajok közül a jaguár életterének 40 százalékát veszítette el egy évszázad alatt. Bár törvény védi gyakorlatilag minden olyan országban, ahol előfordul, számos veszély leselkedik rá, köztük az erdőirtás és a vadorzás.
Az óceáni fehérfoltú cápa, amelynek uszonya kedvelt levesalapanyag Ázsiában, mára az egyik legveszélyeztetettebb cápafaj lett a túlzott lehalászás miatt. Az ázsiai elefántot természetes élőhelyének szűkülése, orvvadászat, mérgezés és a vándorlását nehezítő akadályok sújtják.
A legszigorúbban védeni javasolt fajok között több madár is szerepel, köztük a nagy indiai túzok és a Diomedea antipodensis nevű albatrosz.
A CMS célja szabad átjárást biztosítani az országok között a védett fajoknak, hogy elejét vegyék elszigetelődve élő populációk kialakulásának, amely a faj kihalásához vezethet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.