A projektet 2028-2030 között tervezi az amerikai űrügynökség, melyben a két, Vénuszhoz érkező űrszondának különböző feladata lesz.
A DAVINCI+ küldetés során egy légköri ereszkedőegység és az azt támogató, saját műszerekkel felszerelt keringőegység fog adatokat gyűjteni a Vénusz légkörében.
A VERITAS küldetésben egy űrszonda bolygó körüli pályára áll, és onnan vizsgálódik majd, méghozzá egy nagy felbontású radar és infravörös képalkotó segítségével. A tudósok és kutatók azt várják, hogy így sikerül majd az eddigi legpontosabb és legrészletesebb háromdimenziós térképet megalkotni a Vénusz felszínéről. Sőt, még a bolygó geológiai történetére is fény derülhet - volt-e valaha ócánja -, valamint arra a kérdésre is megkapjuk így a választ, hogy vannak-e működő vulkánok a Vénuszon, és mi okozhatta az évmilliókkal ezelőtt kialakult üvegházhatást, aminek eredménye lett az extrém felszíni körülmény.
Szinte hihetetlen, hogy mennyire keveset tudunk a Vénuszról, de ez a két küldetés feltárja majd a bolygót, a légkörétől a felszínén lévő vulkánokig, egészen a mélyben lévő magjáig. Olyan lesz, mintha újra felfedeznék.
A NASA egyébként nem most küld először űrszondákat a Vénuszhoz. A Pioneer Venus Multiprobe 1978-ban vizsgálta a bolygó légkörét pár órán át, majd 1990 és 1994 között a Magellán űrszonda nyújtott betekintést a Vénusz vastag légköre alá, feltérképezve a bolygó felszínét.
Ez is érdekelhet: Hamarosan ismét ember léphet a Holdra - egészen közeli az időpont
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.