A Várkert Bazárban a programok a Petőfi 200 emlékév szellemében a költő életműve köré épülnek. Az ünnep előestéjén, március 14-én a Várkert Irodalom nagyszabású rendezvényén több szemszögből ismerhetjük meg Petőfi költészetét a szerelmi ciklusainak középpontba állításával. Lesz zenés felolvasószínház Kacsó Hanga népdalénekes, Adorjáni Bálint színművész és Márkos Albert zenész-zeneszerző előadásában, valamint irodalmi beszélgetés Háy János író és Margócsy István irodalomtörténész közreműködésével. Az esten bemutatkozik Somossy Barbara díjnyertes rövidfilmje is, hiszen a Sose lesz vége című alkotást szintén Petőfi egyik ismert szerelmes verse ihlette.
Március 15-én egész napos ingyenes rendezvények a Budavári Palotanegyedben.
A Várkert Bazárban szabadtéri kiállításként lehet megtekinteni Gyere ki a partra címmel a Kisképző diákjainak válogatott vizuális alkotásait, amelyek a János vitéz elbeszélő költeményének részleteit mutatják be a mai fiatalok szemszögéből. A kiállításhoz múzeumpedagógiai foglalkozás is kapcsolódik: a Verseljünk képekben — Újra itt van János vitéz foglalkozáson a 9-12 éves korosztály számára nyílik majd lehetőség, hogy átélje a költészet fantáziavilágának képekbe való átültetését, és megismerkedjen többféle kollázs-, rajz- és festési technikával. Aki még több János vitéz-élményt szeretne, annak lehetősége lesz megnézni Jankovics Marcell rajzfilmklasszikusát is. A kalandos tündérmese nemcsak kihagyhatatlan gyerekmozi, hanem képzőművészeti bravúr is, hiszen látványvilága a szecesszió, a pop art, és a magyar népi díszítőművészet sajátos ötvözete.
Az újjászületett Lovarda épülete is válogatott események helyszíne lesz. Kézműves foglalkozásokon készülhetnek az ünnepi kokárdák, sörényes pálcás lovacskák vagy huszáros ujjbábok. Toborzó harangjáték ismerteti meg a gyerekekkel a huszárok csengőjelzéseit, és ismert huszárnóták csendülnek fel kis harangok segítségével. A huszár hajszában falovacskán galoppozva kell teljesíteni a furfangos akadálypályát, Gábor Áron rézágyújához pedig ágyúgolyókat kell eljuttatni egy kalandokkal teli labirintuson.
A Csikós udvaron kardcsörtetéstől hangos fegyverbemutató, a régmúlt katonai hagyományai várják a családokat. A nagyobbak az Élő történelem improvizációs előadásain ismerhetik meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc budai Várhoz köthető eseményeit és történelmi szereplőit, ahol a közönség ötletei is hozzájárulhatnak egye-egy jelenet megszületéséhez. De pattogós térzenét is lehet majd hallgatni a fúvós huszárzenekar előadásában, vagy megcsodálni a Budavári Palotanegyedben járőröző délceg lovas huszárokat.
A családi események ingyenesek, de több programnál előzetes vagy helyszíni regisztráció szükséges.
Részletek: https://varkertbazar.hu/esemenyek/unnepi-csaladi-programok-marcius-15-en
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.