A karácsony előtti készülődés sokunkat feszülté, idegessé tehet. Aggódunk, hogy minden jól sül-e majd el, készen leszünk-e mindennel. Bár sok a dolgunk, szánjunk időt a rekreációra is, így sokkal nyugodtabb lesz az advent.
1. Sétáljunk naponta
A friss levegő sokat tesz az egészségünkért és a jó hangulatunkért, emellett elűzi a fáradtságot is. Minden reggel alaposan szellőztessük ki a lakást, de ami még ennél is fontosabb, sétáljunk naponta fél órát a közeli parkban, ahol fák vesznek körül minket. Ez erősíti az immunrendszerünket, feltölti a testünket friss oxigénnel, a lelkünket pedig rengeteg pozitív energiával.
2. Elő a gyömbérrel!
A gyömbérnek csodás hatása van a szervezetünkre, ugyanis vírus- és baktériumellenes hatása van, emellett hatékonyan enyhíti az ízületi fájdalmakat. Cukorbetegeknek is érdemes rendszeresen fogyasztani, mert segít kordában tartani a vércukorszintet, növelheti az inzulin hatékonyságát, emellett pedig a különböző, a diabétesszel összefüggő szövődmények rizikóját is csökkentheti. Szélhajtó tulajdonsága nagy segítség lehet a felkavarodott gyomor megnyugtatásában, ráadásul ellazítja az emésztőrendszer izmait is, megelőzve ezzel a puffadást. A gyömbért a hideg hónapokban érdemes rendszeresen fogyasztani, mivel jelentős fűtő hatása van, így belülről melegíti fel a testünket. Készíthetünk belőle teát is, de a leghatékonyabb akkor, ha frissen lereszelve, mézzel, citrommal és egy csipet fahéjjal összekeverjük, és minden nap megeszünk belőle egy jó nagy kanállal.
3. Osszuk be a feladatokat!
Leginkább az visel meg minket az adventi időszakban, hogy rengeteg feladatunk van, melyeket nehéz összekoordinálni, észben tartani, ezért van az, hogy az utolsó napokban már őrült kapkodás, állandó idegeskedés az életünk. Ezért fontos, hogy mielőtt bármibe is belekezdenénk, üljünk le, és készítsünk egy pontos tervet. Osszuk be a feladatokat, ügyeljünk arra, hogy mindenre jusson időnk. A legjobb, ha minél hamarabb nekiállunk az elvégzendő dolgoknak, így biztosan nem kell majd kapkodnunk.
4. Vásároljunk okosan!
A karácsonyi ajándékok beszerzése lehet a legstresszesebb feladat. Ezért ne halogassuk az utolsó pillanatra. Gondoljuk végig, hogy kinek milyen ajándékot szánunk, és amit lehet, azt rendeljük meg az interneten, így elkerülhetjük a tolongást és az idegeskedést a bevásárlóközpontokban és nehezebben is fogunk mellé.
5. Természetes illatosítók
Ahhoz, hogy friss és kellemes illat legyen az otthonunkban, nem szükséges olyan elektromos vagy dezodoros légfrissítőket használnunk, amelyek károsak lehetnek az egészségünkre. Ehelyett használjunk illóolajokat, akár párologtatva, akár a fürdővízbe csepegtetve, vagy hígítva a bőrbe masszírozva. A teafa kiváló fertőtlenítő, elpusztítja a vírusokat, baktériumokat és gombákat. Az ánizs légzőszervi- és szájüregi megbetegedések, emésztőszervi panaszok, nőgyógyászati problémák és fertőzések okozta bőrbántalmak kezelésére is alkalmazható. A boróka segít a szorongás, depresszió, álmatlanság leküzdésében, a ciprusolaj illata kiegyensúlyozó és egyben stimuláló hatással van az érzelmekre, kimondottan frissítő és élénkítő hatású olaj. Az édesnarancs illóolaj derűs és melegséggel teli hangulatot teremt a légkörben, elősegíti az ellazulást és a nyugodt alvást. A fahéj és a szegfűszeg illóolaj pedig ünnepi hangulatot teremt, ezzel is lelkesítve, erőt adva a készülődéshez. A lakás friss és tiszta levegőjéről pedig semmi sem gondoskodik úgy, mint egy méretes szobanövény.
6. Ne csak kifelé nézzünk!
Ahhoz, hogy helyt tudjunk állni a szorgos hétköznapokban, meg tudjuk őrizni az egészségünket, fontos, hogy időnként szánjunk időt a befelé figyelésre. Napi 15 perc vezetett meditáció már csodákra képes! Ezt otthon, egy nyugodt kuckóban a nap bármely szakaszába beilleszthetjük, hiszen már számos vezetett meditációt találunk az interneten. A meditáció rendszeres gyakorlása megtaníthat minket arra, hogyan éljünk a jelenben, segít, hogy kiszakadjunk az állandóan kattogó gondolatvilágból, és egy kis időt csendben és nyugalom töltsünk önmagunkkal.
7. Légzőgyakorlatok
A különböző légzéstechnikák segítenek megnyugtatni az idegeinket, lecsendesíteni a gondolatainkat, a szívverésünket, feltölteni a testünket az éltető levegővel, leküzdeni a stresszt, és elősegíti, hogy nyugodtan, pozitívan tudjunk nézni előre, a ránk váró feladatokra.
8. Stresszoldás vitaminokkal
A hűvösebb hónapokban kevesebb friss gyümölcsöt és zöldséget fogyasztunk, így kevesebb vitamin, nyomelem és ásványi anyag jut a szervezetünkbe, ráadásul a napsütés sem elegendő ahhoz, hogy elegendő mennyiségű D-vitaminhoz jussunk. A vitaminhiány először mindig pszichológiai tünetként jelentkezik, ezután kezdődnek a fizikai tünetek, betegségek. Ezért lehet, hogy sokkal ingerlékenyebbek, feszültebbek, fáradtabbak vagyunk, és nehezebben birkózunk meg az olyan stresszes időszakkal, mint az advent. A B-vitaminoknak, magnéziumnak és a C-vitaminnak stresszoldó és idegerősítő hatása van. Mivel a vitaminok és az ásványi anyagok együtt, rendszerben fejtik ki a hatásukat, keressünk olyan multivitamin készítményt, amely tartalmaz legalább 1000 mg C-vitamint, az összes B-vitamint legalább 25mg mennyiségben, 4000 NE D-vitamint és legalább 200 mg magnéziumot.
9. Mozogjunk minél többet!
A mozgás nem csak az alakunknak – így az önértékelésünknek – tesz jót, de fokozza a boldogsághormonok termelődését, az agyműködést, serkenti a vérkeringést, erősíti a szívünket, és feltölt minket energiával. Ha tehetjük, legalább hetente háromszor végezzünk kardiómozgást. Ez lehet napi fél óra könnyű kocogás, egy kiadós, tempós gyaloglás, úszás, biciklizés, de ha jobban szeretjük a csoportos órákat, akkor a zumba, step-aerobik, spinning, különböző táncok is mind sokat tesznek a testi, lelki és mentális egészségünkért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.