5 elátkozott múzeumi tárgy, amiktől sokan rettegnek – Elkélne egy kis átoklevétel

A woman conjuring on candles during Halloween In a dark stylized room
Getty Images - Nazar Rybak
rontás elátkozott kiállítási tárgy múzeum
A múzeumok évezredek óta vonzzák az érdeklődőket, ám egyes kiállítási tárgyak inkább a látogatók rémálmaiban maradnak meg. Vajon melyik múzeumi darabnál lenne szükséges az átoklevétel?

Egy múzeumlátogatás remek kikapcsolódás, mely szélesíti az ember látókörét. Azonban a múzeumi vitrinek mögött olyan darabok is vannak, amik egy életre elvehetik az ember kedvét a múzeumoktól – és most nem a kisebb novellányi tájékoztatókra gondoltunk. Lássuk, mely elátkozott tárgyak igényelnének egy kiadós átoklevételt!

átoklevétel
Világszerte rengeteg kiállítási tárgy igényelne átoklevételt.
Forrás: youtube

Kiállítási tárgyak, amiknek nem ártana egy kis átoklevétel  

1. A Halott Ember Széke – Thirski Múzeum

átok levétel
A Halott Ember székén nem végeztek átok levételt, egyszerűen falra szerelték.
Forrás: wikipédia

Thomas Busby, elítélt gyilkos 1702-es akasztása előtt egy fa széken ülve iszogatott. A források megoszlanak arról, hogy pontosan mikor, hogy foglalt helyet a széken, annyi bizonyos, hogy halála előtt megátkozta azt: aki ráül, halál fia. Az évek során több haláleset is a székhez volt köthető, átoklevétellel is megpróbálkoztak, míg eredeti tulajdonosa a Thirski Múzeumnak nem adományozta.

A Halott Ember széke falra erősítve tekinthető meg a mai napig, hogy még véletlenül se tudjon ráülni senki .

2. Great Bed of Ware, a kísértetjárta ágy – Victoria és Albert Múzeum

kiállítási tárgy
Több kiállítási tárgyról állítják, hogy szellemek látogatják.
Forrás:  Getty Images

A londoni Victoria és Albert Múzeum figyeleméltó darabja a Great Bed of Ware, ami egy Jonas Fosbrooke által készített gigantikus ágy. Régen több fogadóban is megfordult és az évek során szárnyra kelt a szóbeszéd, hogyha közrendű ember feküdt az ágyba, Fosbrooke szelleme megtámadja, készítője ugyanis kizárólag nemeseknek készítette az ágyat. Máris izgalmasabbnak tűnik az a múzeumi teremőr állás.

3. A Sötét tükör – Paranormális és Okkult Utazó Múzeum

Napjainkban az amerikai Paranormális és Okkult Utazó Múzeum gyűjteményét gyarapítja a Sötét Tükör néven hírhedtté vált kiállítási tárgy, melyet eredeti tulajdonosa azután adományozott a múzeumnak, hogy rémisztő víziókat látott a tükörben.

A tükör állítólag az ember legbensőbb félelmét mutatja, egy vendég beszámolója szerint saját holttestét látta a tükörben, de más látogatók is hasonló élményekről meséltek.

4. A halál istennőjének szobra – Skót Királyi Múzeum

elátkozott tárgy
Nem egy elátkozott tárgy okozta emberek halálát, mely ma már múzeumban van.
Forrás: youtube

Ezt az ősi szobrot Cipruson találták meg 1878-ban, valamikor i. e. 3500-ban keletkezhetett és minden tulajdonosára bajt hozott. Az őt birtokló első család hét tagja hat éven belül halálozott el, ahogy a következő családra is hasonló sors várt. Történészek szeme elől egy időre eltűnt a szobor, de egy harmadik család végül a Skót Királyi Múzeumnak adományozta.

5. Az Annabelle baba – Warrens Okkult Múzeum

múzeumi vitrin
Annabelle baba átka múzeumi vitrin mögé lett zárva.
Forrás: Northfoto

Mivel is zárhatnánk egy elátkozott tárgyakról szóló listát, mint a hírhedt Annabelle babával, ami szerencsére már múzeumi vitrin mögött figyel. Eredetileg egy fiatal ápolónő kapta ajándékba még 1970-ben, azóta pedig kísértetjárások, támadások sorával és két halálközeli élménnyel vádolták, míg végül Ed és Lorraine Warren múzeumában nem kötött ki.

Múzeumi vitrinjén felirat figyelmeztet, hogy senki ne nyissa ki és a mai napig rendszeresen végeznek rajta átok levételt.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.