A hűtőmágnes története a 20. század elejére nyúlik vissza. Az 1960-as években egy formakészítéssel és fröccsöntéssel foglalkozó szakember – Sam Hardcastle – hónapokon át tartó kísérletezések által kifejlesztette az első fröccsöntött mágneseket. Ezek után azon kezdte el törni a fejét, hogy miként lehetne felhasználni az új találmányt – így jutott el a felismerésig, hogy a mágneses tárgyak kiválóan alkalmazhatók lehetnek például reklámcélokra. Sam Hardcastle elkészítette mind az ötven amerikai állam mágnesét, amely az adott állam nevét, fővárosát és jellemző motívumait tartalmazta.
Az 1970-es években – St. Louisban – William Zimmermann szabadalmaztatta a hűtőmágnest, amelynek hatására a dísztárgy népszerűsége igencsak megnőtt –a hűtőmágnes biznisz erősen fellendült, és ma már a legtöbb háztartásban ott díszelegnek a hűtőajtón a különböző városok képeit ábrázoló, vagy személyes üzeneteket, művészeti alkotásokat rejtő mágneses képecskék.
Pár évvel ezelőtt a Princeton Egyetem kutatásairól szóló hírek azt állították, hogy a hűtőmágnes olyan mértékben káros az egészségre, hogy még rákot is okozhat. Az Olasz Egészségügyi Intézet úgy döntött, hogy véget vet a hamis híreszteléseknek, és kijelentette, hogy ennek az állításnak semmilyen tudományos bizonyítéka nincs. A szakértők szerint a mágnesek által keltett mágneses mező semmilyen mértékben nem felelős a szövetek túlmelegedéséért és az ennek következtében kialakuló rákos megbetegedésekért.
Amint azt a szakértők többször hangsúlyozták: a hűtőmágnes semmiféle egészségügyi kockázattal nem jár együtt, azonban a hűtő ajtajára rögzített sok kis mágneses ajándéktárgy káros hatással lehet a hűtőszekrény működésére.
Főleg azokra a hűtőszekrényekre jelentenek veszélyt, amelyek érintőképernyővel rendelkeznek, ezek ugyanis rendkívül érzékenyen reagálnak a körülöttük kialakult mágneses mezőkre.
Ezért a gyártók szerint a hűtőmágnesek károsíthatják a hűtőszekrényt. Egyes tanulmányok ugyanis megállapították, hogy a mágnesek által keletkezett mágneses mező minden új generációs hűtőszekrényt képes túlterhelni – különösen azokat, amelyek érintőképernyővel, vagy jégkészítő funkcióval vannak felszerelve. A hiba nem egyik napról a másikra jelentkezik: a mágneses dísztárgyak által keletkezett mágneses mező hosszú távon károsítja a készüléket.
A szakemberek szerint a hűtőmágnes a „régi típusú” hűtőszekrényekre azonban nem veszélyes – ezekben ugyanis nincsenek olyan alkatrészek, amelyek a mágneses mezővel kölcsönhatásba lépve káros hatással lennének a hűtőszekrényre. Az ilyen készülékek nagy része hőszivattyúval működik, így a kis méretű hűtőmágnesek nem befolyásolják a működésüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.