Ha otthonfelújításban gondolkodunk, de nem szeretnénk mélyen a pénztárcánkba nyúlni, az öntapadós fólia és a bútormatrica remek megoldást nyújtanak. Egyszerűen felhelyezhető anyagok ezek, számos mintával és színnel elérhetők, így szinte bármilyen felületet újjá lehet velük varázsolni. Lássuk, hogyan használhatjuk őket a legnagyobb hatékonysággal!
Az öntapadós fólia és bútormatrica kiváló az elhasznált bútorok felújításához vagy a kopott falak javításához. Rengeteg színben és mintában kaphatóak. Az interneten óriási a választék, de a barkácsboltokban is bőven akadnak. A falakhoz választhatsz hatalmas posztereket, amivel kiválóan feldobhatod a hangulatot. A bútorokhoz pedig találsz mindenféle anyagot mintázó fóliát.
Használatuk kifejezetten egyszerű, szakember segítsége sem kell hozzá feltétlenül. A matricát húzd le a papírról és már ragaszthatod is. Előtte azonban alaposan tervezd meg, hogy hová és hogyan szeretnéd felrakni, mert visszaszedésnél könnyedén elszakadhat a fólia. A bútorok ragasztásakor érdemes először a felületet egy kicsit bevizezni, hogy a matrica ne egyből tapadjon, így tudsz rajta korrigálni. Fontos, hogy ne tocsogjon, épphogy csak nedves legyen.
Az egyik legelőnyösebb tulajdonsága ezeknek a matricáknak, hogy szinte bárhová felragaszthatod. Kiváló díszítőelem ablakra, falra vagy bútorra. Arra viszont figyelj, hogy a nagyon párás helyen könnyedén felpúposodhat, ezért a fürdőszobába annyira nem ajánlott.
Azt biztosan kijelenthetjük, hogy az egyik legolcsóbb megoldása a felújításnak. A fóliák és matricák ára márkától, mérettől és típustól függ. Akár már 1500 Ft-ért is kaphatunk kisebb tekercseket. A fali poszterek egy kicsit drágábbak, de közel sem érik el azt az összeget, amit egy festő kérne. Inkább megéri a nagyobb kiszerelést választani, ami biztosan elég lesz, ugyanis a sok kicsi általában többe kerül.
Felrakás előtt alaposan tisztítsuk meg a felületet, hogy a fólia jól tudjon tapadni. Ezután a fa bútorok esetében egy kicsit csiszoljuk is meg csiszolóval smirglipapír segítségével, hogy a korhadó részeket eltávolítsuk. A matricát ne egybe szedjük le a papírról nagyobb felületek esetén, hanem ahogy ragasztjuk, úgy húzzuk le fokozatosan. Ellenkező esetben nem tudjuk pontosan felrakni.
Az öntapadós fóliák között nincs külön kinti vagy benti fólia. Nyugodtan használhatod a kerti bútorok esetén is. Lehet, hogy az időjárási viszonyok miatt egy kicsit hamarabb tönkremegy, de így is bőven megéri.
A legegyszerűbb, ha felrakás közben próbáljuk meg a buborékokat kinyomni a fólia alól, ezért is fontos, hogy fokozatosan ragasszuk fel. Használjunk hozzá simítólapot vagy egy puha rongyot. Az eszköz ne legyen éles, mert azzal könnyedén megvághatjuk vagy kilyukaszthatjuk a fóliát.
A bútorok esetében a legnehezebb lépés az élekre való felragasztás. Először vágd le a fölösleges fóliát a szélekről, hogy könnyebb legyen. Ezután egy hajszárító segítségével melegítsd fel, de csak alacsony hőfokon. Így könnyebben tudod formázni és simítani az anyagot.
Rengeteg méretben kaphatunk öntapadós fóliát. Először mérd le a felületet, majd érdemes legalább másfélszer ennyi matricát vásárolni. Így ha elrontod, akkor is tudsz rajta javítani, valamint marad még utánpótlás.
Remek ötleteket találhatunk az interneten. A különböző képmegosztó- és közösségi oldalakon is inspirálódhatunk. Több találatot kapunk, ha angolul írjuk be keresőkbe (self-adhesive film).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.