Egekben a gázszámla? A hőszigetelő függöny gyors és olcsóbb megoldást jelenthet, ha nem szeretnénk kicserélni a nyílászárókat, és a meleget is bent tartanánk, hogy kevesebbe kerüljön a fűtés.
Ha huzatosak az ablakok vagy túl nagy az üvegfelület, és akkor is hűvös a lakás, ha be ven kapcsolva a fűtés, érdemes kipróbálni a hőszigetelő függönyt. Jól mutat és a meleget is bent tartja.
Első körben meg kell határoznunk, hova szeretnénk tenni a függönyt. Ha régi nyílászáróink vannak, melyek már nem jól szigetelnek, vagy csak szeretnénk hosszabb ideig bent tartani a hőt, akkor érdemes lecserélni a sötétítő függönyt egy hőszigetelő függönyre.
Ha szeretnénk elkerülni, hogy az ajtónyitogatás miatt elárassza lakásunkat a hideg levegő, az ajtó elé szerelt hőfüggöny a megoldás. Választhatunk félköríves formájú karnist, ami nem akadályozza az ajtó nyitását. Ebben az esetben mindig két darabból javasolt elkészíteni a függönyt.
Ha vannak olyan helyiségek a lakásban, amiket kevésbé használunk napközben, akkor térelválasztóként is funkcionálhat. Ezáltal megakadályozzuk, hogy a nem fűtendő területre átszivárogjon a hő. Könnyen mozgatható, egy mozdulattal egybenyithatjuk a tereket. Praktikus lehet az előtér leválasztásához, de garázsunkba, műhelyünkbe is alkalmas a munkaterület elválasztására.
Ha otthonunkban rossz a hangszigetelés, vagy nehezen alszunk el az utcáról beszűrődő zajok miatt, a hőszigetelő függönyök akár 20-30 százalékban csillapítják a zajt. A legjobb hatást a speciális, harmonika alakú függönnyel lehet elérni, ugyanis ez alakjából adódóan akár 40-50 százalékban elnyomja a hangokat.
A speciális függöny olyan hőszigetelő anyagból készül, amely vastagságából és szövettípusából adódóan zárja a hőt. Általában két vastag rétegből készül, melyet kérésre 1 vagy 2 rétegű hőszigetelő anyaggal töltenek. Előnye, hogy nem csak a hideg ellen véd, hanem nyáron is megakadályozza otthonunk felmelegedését.
Többféle szín és anyag közül választhatunk. Otthoni használatra legtöbbször gyapjú vagy poliészter anyagból célszerű választani, de léteznek olyan Blackout néven ismert szövetek is, amelyek a hőmegtartó tulajdonságuk mellett sötétítőként funkcionálnak, így akár redőny helyett is használhatjuk.
A szín és típus mellett vegyük figyelembe az anyag tisztíthatóságát. Léteznek könnyen mosható anyagok, míg a flízzel bélelt függönyök csak vegyileg tisztíthatók. Emellett választhatunk impregnált, vízlepergető típust is.
Ha kiválasztottuk az anyagot, ne felejtsük el lemérni, mekkorára van szükségünk. Az a legfontosabb, hogy elég hosszú és széles legyen. Egy adott szélességű nyílászárónál a szélesség másfélszeresével kell számolnunk.
Emellett a karnis kiválasztása is fontos kérdés. Olyat válasszunk, ami elbírja az adott függöny súlyából adódó terhelést. Arra is van megoldás, ha nem szeretnénk lecserélni a már meglévő karnist. Ilyen esetben jelezzük vásárlás előtt, és a szakemberek megvizsgálják, hogy használható-e a régi.
Felszereléskor figyeljünk arra, hogy a függöny a lehető legközelebb kerüljön az ablakkerethez, ügyelve arra, hogy minden oldalról légmentesen zárjon. Akkor a leghatékonyabb, ha a padlóig vagy az ablakpárkányig ér. Fontos, hogy soha ne lógjon rá a radiátorra.
A szaküzletek különböző extra szolgáltatásokat nyújtanak. Külön kérésre lehetőség van áttetsző fóliából kis ablakot is rendelni az anyagra, amin keresztül láthatjuk, ha valaki áll a függöny mögött. Igény esetén extra zsebekkel is ellátható, például szórólapok tárolására.
A bejárati ajtó elé szerelt függönyök különösen ki vannak téve a kintről behozott szennyeződéseknek, ezért érdemes az alját magasított műbőr vagy PVC szegéllyel kérnünk, ami kellő védelmet nyújt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.