A naprendszerünkön kívüli bolygót mérete miatt olyan kategóriába sorolták, amelynek annyira kevés tagja van, hogy a „forró Neptunusz sivatag” néven ismert. Ezt a nevet ezek a bolygók a ritkaságuk és elhagyatottságuk miatt kapták. A NASA elárulta, hogy az egyik oka annak, hogy a forró Neptunuszok ilyen ritkák, az az, hogy a csillaghoz ilyen közel nehéz megőrizni a vastag gáznemű légkört.
A friss felfedezés szerint az új bolygó méretében és összetételében hasonló a saját Neptunuszunkhoz, azonban sokkal közelebb kering csillagához. Ez azt jelenti, hogy egy év a TOI-3261 b-n mindössze 21 órából áll, ami még csak egy földi napnak sem felel meg. A NASA szerint az új felfedezés tökéletes jelölt a bolygókkal kapcsolatos számítógépes modellek tesztelésére. Különböző kiindulópontok és fejlődési forgatókönyvek alapján a tudósok megállapították, hogy a bolygó és a csillagrendszer, amelyben található, körülbelül 6,5 milliárd éves, és hogy a bolygó eredetileg sokkal nagyobb volt, mint most. A bolygók idővel különböző módokon veszíthetnek tömeget. Ennek a bolygónak a tömegvesztése valószínűleg fotoelpárolgás következménye - amikor a csillag energiája hatására a gázrészecskék elpárolognak -, valamint az árapály-csillapításé, amikor a csillag gravitációs ereje gázrétegeket von el a bolygóról.
A bolygó légkörének megmaradt részei a NASA számára a legizgalmasabbak, mivel remélik, hogy további légköri elemzésekkel feltárhatják a bolygó kialakulásának történetét.
A tudósok jelenleg infravörös megfigyeléseket terveznek két hasonló bolygón a James Webb Űrteleszkóppal, hogy reményeik szerint bővítsék tudásunkat ezen különleges bolygók légköreiről a következő években.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.