Lisl Goldarbeiter nem egyszerűen szép volt. Mindenki rajongott érte, ő pedig üvegzöld szemével ámult saját sikerén. Az amerikai város, Galveston adott otthont 1929-ben a Miss Universe versenyének. Özönlöttek a szépségkirálynők a világ minden tájáról. Európából minden ország küldött képviselőt, míg Magyarország Simon Böskét, Ausztria a saját legszebbjét, Lisl Goldarbeitert utaztatta a tengeren túlra. Olyasmi történt, ami addig soha. Nem amerikai lány nyerte a világ legszebbje címet.
Galveston, 1929. A tengerentúlon rendezett szépségverseny fogalom volt az egész világon, bár egészen addig csupán amerikai lányok győztek, más kontinensek szépségei a bírák elfogultsága miatt labdába sem rúghattak. A versenyzőket luxus fogadta, a programokat, a díjakat a szponzorok fizették, és aki ezen a versenyen részt vett, arra fényes jövő várt.
Lisl Bécsben született, úgy nőtt fel, hogy távoli unokatestvére, amint nagyobbacska lett, filmezni kezdett és minden mozdulatát követte. A szegedi fiú, Tenczer Márton minden pénzét arra költötte, hogy fimet készítsen a szépséges rokonlányról. Azt persze mindenki látta, hogy Marci szerelmes Lislbe, de mivel az érzés viszonzatlan maradt, a család hagyta, hogy a fiút vigye a lelkesedés. Először egészen Bécsig, merthogy Marci ott szerzett műszaki diplomát. Onnantól kezdve mindenhova ment a lánnyal, még Galvestonba is, ahol a kis kamerája előtt választották világszépének Miss Austriát.
Az amerikai verseny nem csak a koronát hozta el Lislnek, hanem a népszerűséget is. Rengeteg hódolója lett, köztük az operettkirály, Lehár Ferenc, valamint az ismeretlen, ám annál gazdagabb Fritz Spielmannhoz, akinek a családja selyemnyakkendők gyártásából szerzett vagyont. Marci felvételein feltűnnek a hódolók, a fiatalember pedig emberfeletti türelemmel filmezte szerelmét, aki sikerével, rajongóival és házasságával egyre távolabb került tőle.
A háború után a lány és édesanyja Budapesten telepedett le, és ezzel Tenczer Márton, aki addigra a Ganz mérnökeként dolgozott, újra reményt kapott ahhoz, hogy együtt lehessen szerelmével. Megkérte a lány kezét és ő igent mondott. Lisl Goldarbeiter és Tenczer Márton 1949-ben házasodott össze, életük hátralevő részét a Nagyenyed utcában töltötték visszavonultan. Márton élete végéig tovább filmezte feleségét. Az amatőr felvételekből később dokumentumfilm készült, amely végigkíséri Lisl és persze Marci életét.
Lisl Goldarbeiter 1997-ben, 88 évesen hunyt el. Férje sokáig őrizte otthonukat pont úgy, mint amikor szerelme utoljára kilépett az ajtón. Legszebb relikviáját, a selyempapírba csomagolt koronát minden látogatójának kedvesen megmutatta és elmesélte, hogy az ő egyetlen szerelme a világ legszebb nője volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.