Amint belépsz a fedélzetre a túl nagy kézipoggyászoddal (igen, észrevették, hogy túl nagy), minden apró részletet megfigyelnek: Már felvetted a fejhallgatódat, hogy kizárd a zajt (és a fedélzeti utasításokat)? Esetleg tűsarkú cipőt viselsz, vagy tudod, mit érdemes felvenni egy repülőgépre? Meg fogsz lepődni, mennyit megtudhat egy légiutas-kísérő rólad, már csupán azáltal, hogy üdvözöl a repülőgép ajtajánál.
Emilia Ryan, egy tapasztalt légiutas-kísérő szerint az utasokról begyűjtött információk segítik a munkájukat abban, hogy kényelmesebbé tegyék az utazásunkat, és hogy jobb élményt biztosítsanak számunkra a repülés során.
A légiutas-kísérők a légi közlekedés minden aspektusában szakértők. Tudják, mire kell figyelniük, mi váltja ki a vészjeleket, és hogyan kezeljék azonnal a legkülönbözőbb helyzeteket is.
Amy Caris légiutas-kísérő elárulta, hogy kiemelt figyelmet fordítanak arra, mit viselsz a repülőgépen, különösen a lábbelidre a ruházatodra és kiegészítőkre. A cipődnek alkalmasnak kell lennie gyors mozgásra, ezért magassarkúban vagy mezítláb nem ajánlott közlekedni a fedélzeten. A kabin padlója nem mindig tiszta, így a fedett lábbeli higiéniai szempontból is fontos. A ruházat terén a kényelmes és praktikus öltözet az ideális, hogy elkerüld például a mosdóhasználat nehézségeit. Egy esetleges vészhelyzet miatt pedig olyan ruhák viselése javasolt, amelyek lehetővé teszik a könnyű mozgást és evakuálást. Az ülések tisztasága sem garantált, ezért érdemes minimalizálni a bőrrel érintkező felületeket.
A légiutas-kísérők figyelik, mennyire vagy figyelmes a beszállás és a repülés alatt. Ha a telefonodat nézed vagy fülhallgatót viselsz, nehezebben tudnak kommunikálni veled, ami zavarhatja a gördülékeny indulást és az utasítások megértését. Különösen értékelik, ha a biztonsági tájékoztatás idejére leveszed a fülhallgatót.
Nem csupán a külsődet figyelik meg, hanem azt is, hogy hogyan viselkedsz. Amikor belépsz a gépre, általában valamilyen energiát sugárzol, a légiutas-kísérők pedig ezt már akkor érzékelik, amikor üdvözölnek a beszálláskor. A légiutas-kísérők mindig értékelik a kedves köszöntést vagy barátságos mosolyt.
Ha elkerülöd a szemkontaktust, vagy zűrzavaros, agresszív viselkedést mutatsz, az azonnal piros zászlót jelent.
Ha valaki ittasnak, zavartnak vagy agresszívnak tűnik, eltávolíthatják a járatról a konfliktusok elkerülése érdekében. Saját alkohol behozatala is tilos, és ennek megszegése súlyos következményekkel járhat. Az ilyen incidenseket az utas fiókjában rögzítik, hogy a jövőben fokozott figyelmet fordítsanak rá.
A gyomorrontástól kezdve a szokásos nátháig sok betegség gyorsabban terjed a repülőgép szűkös terében, így ha nem érzed jól magad, a légiutas-kísérőknek tudniuk kell róla. Ha pedig a levegőben leszel rosszul, a légiutas-kísérők mindent megtesznek, hogy segítsenek neked.
A légiutas-kísérők is figyelnek a kézipoggyászokra, és alaposan megvizsgálják, hány táskát hoztál magaddal és azok milyen nagyok. Ennek az alapos megfigyelésnek egyik oka, hogy biztosítsák: betartod a repülőgép szabályait.
A légiutas-kísérők az utolsók, akik ellenőrizhetik a kézipoggyászok számát és méretét.
Figyelik, hogy mennyire vagy képes segíteni vészhelyzet esetén. Megjegyzik azokat az utasokat, akik jó fizikai állapotban vannak vagy önként felajánlják segítségüket. Ha orvos vagy, érdemes előre jelezni ezt, hogy vészhelyzetben gyorsan cselekedhessenek.
A légiutas-kísérők figyelik azokat is, akiknek extra segítségre van szükségük, például csecsemők, idősek. Kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a különleges segítséget igénylő utasok megkapják a szükséges támogatást, és megfelelő helyre kerüljenek, amely nem akadályozza a vészhelyzeti intézkedéseket. Fontos, hogy előre jelezd, ha bármilyen problémával küzdesz, legyen az repülési fóbia, sérülés vagy egészségügyi állapot, például asztma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.