Mióta világ a világ, a nőknek mindig harcolni kellett az egyenjogúságért vagy éppen azért, hogy egyáltalán emberszámba vegyék őket – ez azonban nem akadályozta meg őket abban, hogy rendkívüli dolgokat vigyenek végbe.
Marie Curie kétszer is megváltoztatta a világot briliáns elméjének köszönhetően. Megalapította a radioaktivitás új tudományát (még a szót is ő találta ki) és felfedezései hatékony gyógymódokat indítottak el a rák ellen.
Curie rendkívüli eredményekkel büszkélkedhet. Ő volt az első nő, aki Nobel-díjat nyert, az első női professzor a Párizsi Egyetemen, és az első személy, aki elnyerte a második Nobel-díjat.
–mondja Patricia Fara, a Brit Tudománytörténeti Társaság elnöke.
Az egyiptomi Ptolemaiosz-dinasztia utolsó uralkodója, Kleopátra több volt, mint a híres szépség, amelyet későbbi, leegyszerűsített ábrázolásai gyakran ábrázolnak. Félelmetes, politikailag ravasz uralkodóként közvetlenül részt vett egy olyan királyság vezetésében, amely számos fronton szembesült kihívásokkal.
A külseje önmagában véve nem volt igazán figyelemre méltó. Lényének kisugárzása tette olyan ellenállhatatlanná. Megkapó személyisége elbűvölő beszédstílussal párosult. Intelligenciája és mondanivalója megbabonázta a hallgatóságát. Már az maga volt az öröm, ha a hangját hallotta valaki. Mintha egy többhúros hangszeren játszott volna, úgy váltogatta a nyelveket, melyeken beszélt. Ellenállhatatlan bájjal csevegett, egyedülálló jellemként ismerték, varázslatos és elragadó volt a kisugárzása, amikor új emberekkel találkozott. Kedvesen csengett a hangja, amikor beszélt. És ezzel nemcsak a férfiakat hódította meg. A nők istenítették, úgy öltöztek, úgy viselték a hajukat, ahogyan ő.
–nyilatkozott róla Plutarkhosz.
A festőművész és közéleti szereplő a 20. századi Mexikó egyik legemblematikusabb alakja volt, akinek feltűnő, jellegzetes alkotásai a nem, az osztály és az identitás feltárását ötvözik a nemzet kulturális történetének szimbólumaival. Kahlo a társadalmi ügyek, köztük a feminizmus és az LMBTQ jogok fontos szereplőjévé vált.
Francia divattervező, a Chanel divatház alapítója, aki aki új alapokra helyezte a divatot és a nőiességet a XX. század hajnalán. Coco Chanel egy nehéz, nomád gyermekkorból Franciaországban emelkedett ki, és nemzetközileg híres tervezővé vált, akinek névadó márkája a divatot, ékszereket és parfümöket öleli fel. Jelentőségét és a női divathoz való hozzájárulását bonyolítja, hogy a második világháború alatt feltételezhetően együttműködött a német hírszerzési műveletekkel.
Fanny Blankers-Koen holland atléta volt, aki az 1948-as londoni olimpián négy aranyérmet, valamint 1946 és 1950 között öt Európa-bajnoki aranyérmet nyert. Míg a sajtó „repülő háziasszonynak” titulálta, a tény, hogy 1948-as diadala előtt két gyermeke született, aláásta azt a közkeletű elképzelést, hogy anyának lenni és élsportolónak lenni kölcsönösen kizárják egymást.
Teréz anya, Albániában született, római katolikus apáca volt, aki élete nagy részében Indiában élt. 1950-ben megalapította a Szeretet Misszionáriusait, amely sok nőtestvért vonzott, akik fogadalmat tettek tisztaságról, szegénységről, engedelmességről és ingyenes szolgálatról a legszegényebbek között. A megbízás több mint 130 országban végzett munkája a haldokló emberek otthonainak, népkonyháknak, árvaházaknak és iskoláknak az irányítása volt. Noha kritizálták az abortuszellenességét, jótékonysági munkája megváltoztatta a világ sok legsebezhetőbb emberének életét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.