5+1 szokás, amiért BIZTOSAN megutálnak a munkatársaid

Munkatárs
Shutterstock - CREATISTA
munkahely munkatárs kolléga
Egy munkahelyen nem kötelező, de nem is életszerű, hogy mindenkivel jóban legyünk. Van azonban hat olyan toxikus szokás, ami miatt instant megutálnak a munkatársak.

Minden kezdet nehéz, így a munkaközösségbe való beilleszkedés is. Vannak azonban olyan kellemetlen szokások, melyek miatt rövid úton utálnak meg a munkatársaid. Összeszedtük azt a hat szokást, ami mindenkinél kiveri a biztosítékot. 

Munkatársak és munkakörnyezet
A jó munkakörnyezet alapfeltétele, hogy a munkatársak nem idegesíti egymást.
Forrás: Shutterstock

1. Ne hátráltasd munkatársaid munkáját!

Hibák olykor előfordulnak, ám ha a munkamegosztási folyamatokban mindig rajtad akadnak meg a feladatok, nagyon gyorsan kilophatod magad munkatársaid szívéből. 

Amikor mások szöttyögése miatt csúszunk el egy projekttel, az még a legjámborabb személyből is előhozza a vadállatot.

2. Licitálj rá, amit mondanak!

Legyünk munkahelyen vagy azon kívül, különösen irritáló lehet, ha valaki mindenre rálicitál, amit mondunk. Panaszkodsz a szűkös határidők miatt, ő pedig rákontráz, hogy neki ugyanerre csak két napja volt, mégis megcsinálta? Akkor ismerős lehet a szituáció. Ezzel a viselkedéssel az a fő probléma, hogy bagatellizálja mások problémáját és az empátia hiányát bizonyítja.

3. Hízelkedők kíméljenek!

Ezen nincs mit szépíteni: aki tehetség híján talpnyalással próbál a főnök kegyeibe férkőzni, hamar magára vonja a kollégák haragját. Ez a szokás rombol minden munkatársi viszonyt és rontja a munkahelyi légkört, és nem kevésbé bajos, ha kollégának puncsol valaki.

Aki hízeleg neked, az fog először hátba támadni.

4. Főnökösödők, észosztók

Semmi sem idegesítőbb annál, mint mikor egy velük egy szinten lévő munkatársunk utasítgat minket. Ez nem csak amiatt bosszantó, mert nem hagy minket érvényesülni, de teljes munkateljesítményünket degradálja és rontja a munkakörnyezetet. Kontrollmániás ember hamar lesz kiközösítés alanya, és emiatt nehéz hibáztatni a kollégáit.

5. Örök panaszkodók és túlzott pozitivitás

Azok a kollégák, akik örökös elégedetlenkedésükkel, zsörtölődésükkel lehoznak minket az életről, negatív energiákat sugároznak, és egy idő után fárasztó is panaszáradatukat hallgatni. Ilyen kolléga úgy tesz, minta az egész világ körülötte forogna. Azonban a túlzott pozitivitás sem jobb, mert bizonyos szituációkban nagyon éretlenül hat, ha az élet pozitív oldalát hangsúlyozzuk.

+1 Pletykafészkek, a munkahelyi fúriák

A pletyka közösségépítő erejét több kutatás bizonyította, ám a folyamatos rosszindulatú pletyka mérgező munkahelyi légkört teremt. Ha te vagy az ügyeletes pletykafészek, megrendül a munkatársak bizalma irányodba, ami előremenetedet is ronthatja.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.