6 textília, amit soha ne akassz fel a ruhaszárítóra

Bár a ruhaszárító sok háztartásban a legpraktikusabb megoldás a szárításra, nem minden ruha viseli el jól. Bizonyos textíliák könnyen elveszíthetik eredeti formájukat vagy akár végleg tönkremehetnek. Most összegyűjtöttük azokat a darabokat, amelyekkel jobb, ha nem kockáztatsz, és inkább más szárítási módszert választasz hozzájuk a ruhaszárítóra való teregetés, vagy a vállfán való szárítás helyett.
Mielőtt pánikba esnél, fontos tudni, hogy nem minden pamut ruhadarab esetében jelent problémát, ha a ruhaszárítóra akasztod őket. Csak azok a darabok veszélyeztetettek, amelyek a legmagasabb pamut tartalommal rendelkeznek, mert ezek könnyen deformálódhatnak ezen a szárítási módon. Például egy frissen mosott, még nedves 100%-os pamut V-nyakú pólónak alternatív szárítási módszerre van szüksége, hogy megőrizze a nyakkivágás tökéletes formáját. A legjobb, ha kiterítve szárítod, vagy alacsony hőmérsékleten a szárítógépben.
Ha valaha próbáltad levegőn szárítani a farmernadrágodat, hogy elkerüld a zsugorodást, de a végén merev, gyűrött és deformálódott ruhadarabot találtál, akkor ez a figyelmeztetés biztosan nem lesz meglepő. A farmer anyaga hajlamos a formáját veszíteni, ha nem megfelelően szárítjuk.
A legjobb, ha mindig alacsony hőmérsékleten szárítod a szárítógépben, hogy megőrizd a kedvenc farmereid eredeti formáját, rugalmasságát és kényelmét.
Ne felejtsd el, hogy a szárítógépben való szárítás nemcsak kényelmes, hanem segít megőrizni a farmer színét is, így elkerülheted a fakulást, amit a napfény okozhat.
A különleges vagy luxus kötöttáruk, mint a kasmír vagy a gyapjú különösen hajlamosak arra, hogy a ruhaszárítón szárítva deformálódjanak, még akkor is, ha már szárazak. A természetes szálak és az egyes szálak közötti kötések meglazulhatnak vagy megsérülhetnek. Ehelyett fektetve szárítsd őket, majd miután teljesen megszáradtak, hajtsd össze őket a tároláshoz.
Függetlenül a szövet összetételétől, a vastag, nagy pulóvereknek nem tesz jót a ruhaszárítón való szárítás, mivel nehéz súlyuk könnyen deformálhatja őket, de a váll- és nyakrészének a vállfán való szárítás sem tesz jót. A vizes vastag pulóverek nehezebbek, és a szálak is érzékenyebbek, amikor nedvesek. Ez a kombináció akár visszafordíthatatlan sérüléseket is okozhat egy pulóveren, még egyetlen teregetés után is.
Ahogyan a kasmír és a gyapjú esetében, úgy a nehezebb pulóvereket is felületre fektetve kell szárítani, és csak akkor hajtsuk őket össze, amikor már teljesen megszáradtak.
Ha meg akarod őrizni pólóid élettartamát és jó állapotát, jó, ha tudod, hogy a ruhaszárító és a vállfa nem a legjobb megoldás a pólók szárításához. Ez a szárítási mód a pólók idő előtti deformálódásához vezethet.
A pólók szárítása esetén használj alacsony hőmérsékletű vagy légszárító beállítást a szárítógépen, hogy biztonságosan szárítsd meg őket.
A sportöltözetek egyik legnagyobb előnye a szövetek rugalmassága és tartása, ám ha nem vigyázunk, ez könnyen tönkremehet a szárítás során. Ahelyett, hogy akasztva a ruhaszárítón szárítanánk őket, ami deformálódást okozhat, a sportöltözeteket is érdemes fektetve, vagy ha szárítógépet használunk, akkor alacsony hőmérsékleten szárítani, hogy a ruha anyaga ne veszítse el rugalmasságát. Ezzel megőrizhetjük a formájukat, és biztosíthatjuk a hosszabb élettartamot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.