Minőségi hajápolókat használsz, próbálod minimalizálni a hajadat ért hőhatást és minden nap megiszol legalább három liter vizet? Semmit sem ér, ha nem tartod tisztán a fésűdet.
Azt reméljük, hogy már pontosan tudod, hogy bizonyos időközönként muszáj megtisztítanod a hajkeféd, de vajon meg is teszed?
Melegen ajánljuk, ugyanis a hajkefében maradt elhalt hámsejtek, baktériumok és hajápoló maradványok nagyon károsak a fejbőr egészsége szempontjából.
Ugyanúgy, ahogy az ágyneműdet és a sminkecseteidet is rendszeresen tisztítanod kell, a fésűkre és hajkefékre is külön figyelmet kell szentelned.
Amikor szürke foltokat veszel észre a hajkeféden, akkor bizony jobb, ha a mosdókagyló felé veszed az irányt!
Ezek a felhalmozódások ugyanis általában por, rostok, olajok, száraz bőrsejtek és hajtermékek kombinációi, amelyek a hajunkból a kefébe kerültek.
Ha ez a felhalmozódás visszakerül a hajba, az hajproblémákhoz, kellemetlen szagokhoz és baktériumok felhalmozódásához vezethet a hajon és a fejbőrön. Dan Williams fodrász azt javasolja, hogy az ecsetet zárt helyen tároljuk, hogy megakadályozzuk a lerakódást.
A szürke foltok általában a levegőben lévő por és részecskék kombinációja, amelyek a sörtékhez tapadnak
– mondja. Fontos tehát, hogy a fésűidet zárt helyen tárold és rendszeresen tisztítsd, hogy az olyan termékek, mint a hajlakk, gélek és az olajok, ne tapadhassanak meg.
A folyamat maga nagyon egyszerű: tedd meleg víz alá a kefét és önts rá folyékony mosogatószert.
A legalaposabb munkát úgy végezheted, hogyha két kefét jól összedörzsölsz, így a koszt és a bent maradt hajszálakat is eltávolíthatod.
Ezután öblítsd le langyos vízzel és hagyd teljesen megszáradni. Ha ez megtörtént, fújj folyékony fertőtlenítőt a kefékre és hagyd őket megszáradni.
Az, hogy a fésűid milyen gyakran szorulnak tisztításra, nagyban függ attól is, hogy milyen gyakran vannak használatban. Ha természetes göndör fürtökkel áldottak meg és elég, ha csak hajmosás után fésülködsz, akkor havonta egyszer szükséges tisztítanod. Viszont, ha minden nap használod őket akár többször is, akkor kéthetente érdemes egy alapos pucolást végezned.
Most már szinte mindent tudsz, kivéve, hogy mi történik, ha elhanyagolod a fésűidet. Fontos kiemelni, hogy a tisztítás nem csak az egészséges fejbőr és haj miatt fontos, hanem azért is, mert így növelheted a hajkeféid élettartamát. Emellett a fejbőröd egészségét is veszélyezteted, ugyanis miden alkalommal, amikor koszos hajkefét használsz, újra és újra visszajuttatod a lerakódásokat, baktériumokat és elhalt hámsejteket. Emiatt eltömődhetnek a pórusok, ami hajhulláshoz vezethet, arról nem is beszélve, hogy így könnyebben kócolódik a hajad, ami töredezéshez vezethet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.