A párnahuzat lenne a megoldás? Így gyorsíthatod fel a reggeli készülődést

Már ősidők óta a selyem és a szatén egy kimondottan nemesi anyagnak számított a divatiparban. Anno a királyok és királynék selyem ágyneműben tértek nyugovóra, és másnap, szépen és üdén keltek fel. Ez lehet a titka a szép, reggeli hajnak? Valóban hatásos lenne a sikamlós, hüvös párnahuzat? Ennek jártunk utána!
Ahhoz, hogy megértsük ezt a furcsa, már-már csodának mondható módszert, először meg kell ismernünk, hogy mi is az a selyem. A selyem egy természetben előforduló rost fajta. És mint tudjuk, a legtöbb formája anyaggá szőhető. Az így kapott szövet hihetetlenül erős, de puha tapintású lesz. Ismert a mondás, hogy „a jó selyem szinte kicsúszik a kezeink közül.”
Figyelembe véve egzotikus mivoltát, meglepődhetsz, ha megtudod, honnan származik a legtöbb, igazi selyem:
a selyemhernyók lárváitól!
Jól hallottad. Férgektől! Durván hangzik? Ne aggódj, nem az! A legenda szerint egy kínai császárné fedezte fel először az egyedülálló „szálat” egy eperfa alatt ülve. Egy eperfa selyemhernyógubó esett a teájába, ami fényes anyagként kezdett szétterülni a pohárban. A császárné le volt nyűgözve.
A világ többi részét is hamar meghódította az elegáns anyag. Míg a szövetet eredetileg Kínában honosították, népszerűsége futótűzként terjedt szét az egész világban. A selyem az egyik legértékesebb árucikké vált, és egy 4000 mérföldes ősi hálózaton kereskedtek vele Európában és Ázsiában. Ezeket az útvonalakat ma Selyemút néven ismerik.
Nem sokan tudják, de valójában a szatén, nem egyfajta szövet. Maga a szatén kifejezés egy szövési stílust jelent, amely a fényes megjelenéséről és a puha textúrájáról ismert.
A selyemmel ellentétben a szatén nem egy természetes rost.
Igaz, eredetileg a szatén selyemből készült, de a modern időkre ez már fellágyult és számtalan szaténszövet-kombináció létezik. Leggyakrabban a poliészter, műselyem vagy pamut a kombinációja.
A fényes és tartós szatén leginkább a kendőkben terjedt el. Különösen az anyagnak az a modern formája, ami egy vastagabb és ráncállóbb. Viszont a szaténnál még a vékonyabb fajták sem gyűrődnek olyan könnyen, mint más szövet.
Biztos hallottad már azt a városi mítoszt, hogy a selyem nagyon jót tesz a hajnak. Ezen okok egyike, hogy a selyem nem nedvszívó. A pamuttal és más szokásos anyagokkal ellentétben a selyem molekuláris szerkezete nem szívja fel a haj természetes nedvességét.
Ily módon megakadályozhatja a haj kiszáradását, sőt, töredezését is.
Ezen felül a selyem sima, sikamlós textúrája lehetővé teszi a haj természetes „mozgását” miközben éjjelente forgolódunk a párnán. Ez megakadályozhatja a hajvégek töredezését, valamit segít elkerülni a bozontos reggeli frizurát. Sőt, a selyem azt is megakadályozhatja, hogy egyik napról a másikra verejték és szennyeződés rakódjon le a hajon. Éljenek a sleek bun mentőfrizura mentes napok!
A selyem hipoallergén is, vagyis nem valószínű, hogy allergiás reakciót fog kiváltani. Ha asztmában vagy valamilyen súlyos allergiában szenvedsz, a selyem párnahuzat hatalmas segítség lehet a nehezebb napokban.
Ha pedig hidegrázást kapsz a selyemhernyók kihasználásától, vagy egy olcsóbb párnahuzatot szeretnénk, még mindig ott a szatén, ami egyben etikusabb és költséghatékonyabb választás is lehet. A kettő közötti különbséget a fodrász szakértők szerint, leginkább csak a göndör hajú emberek vehetik észre, de ők is csak minimálisan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.